Bybit, Tüm Çin Cep Telefonu Numarası ile Açılan Hesapları Kapatacak

Kriptocat Haber Editörü
Bybit, Tüm Çin Cep Telefonu Numarası ile Açılan Hesapları Kapatacak

Bybit borsası, Çin telefon numaraları kullanılarak kaydedilen tüm hesapları 15 Haziran’a kadar kapatacaklarını duyurdu. Borsa tarafından alınan karar, Çin hükümetinin kripto para ticareti üzerindeki baskılarının bir yansıması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin menşeli tanınan bir kripto para türev borsası olan Bybit, 15 Haziran’a kadar bir Çin telefon numarasıyla kayıtlı tüm hesapları feshedeceğini duyurdu. Platform geçen yıl Çin IP adreslerini zati banlamıştı ve Çin hükümetinin baskıları nedeniyle Çin telefon numarası ile üye olan hesapları da silecek. Türev borsası tarafından alınan tedbir, Çinli müşterilere hizmetlerini duraklatan yahut yetkililerden daha fazla netlik bekleyen öteki birçok borsa ortasında en dikkat çekicisi üzere görünüyor.

Çin, uzun vakittir esasen kripto paralara orta sıra baskı uygulamasıyla biliniyordu. Bununla birlikte, en son baskı, yaklaşan dijital yuan lansmanı nedeniyle en şiddetlisi üzere görünüyor. Bitcoin madenciliğine yönelik baskı da yeni bir şey değil, lakin son vakitlerde merkezi hükümet karbon nötr olma kelamı verdi ve kırsal vilayetlerdeki çok madencilik, devletin karbon emisyon maksatlarını karşılayamamasına yol açtı.

China FUD’u, yeni yatırımcılar ortasında panik satışına yol açarken, duruma olumlu bakanlar baskının sırf Bitcoin madenciliğinin daha merkezi olmayan ve yenilenebilir güç odaklı olmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.