Büyük DeFi Altcoin’leri İçin Sırada Neler Var?

Kriptocat Haber Editörü
Büyük DeFi Altcoin’leri İçin Sırada Neler Var?

Ethereum’un fiyatı bu sezon mevcut altcoin rallisine liderlik ederken, DeFi alanındaki “kolay” kısım yakında sona erebilir. Yeni “farming” projelerinin kilitli toplam değeri 100 milyon dolara yükseldi ve birkaç proje ila aylar sürmesi beklenen iyileştirilmiş fork’lar başlatıldı.

Uzmanlara göre bu durum, DeFi’ı gelişmekte olan piyasalara ve ETH, BNB gibi bir sonraki büyük hareketi gerçekleştirecek coin’leri arayan bireysel trader’lara getirdi. Eski finans DeFi’ı da vurgu ancak ana akım hale gelmesinin uzun yıllar alabileceği düşünülüyor. Böyle olsa da DeFi’ın trilyon dolarlık fırsatlarından yararlanan kurumlar mevcut. DeFi’ın kilitli toplam değeri (TVL) ve UNI, LINK, SUSHI, WBTC, LUNA, CAKE ve AAVE gibi en üstte yer alan coin’lerin fiyat hareketine dayanarak, daha yapılandırılmış ve titiz bir yapım süreci devam ediyor.

Büyük DeFi Altcoin’leri İçin Sırada Neler Var?

AMBCrypto’da yer alan Ekta Mourya haberine göre bu tür projeler üzerinde daha fazla inşa edebilmek ve traderlara daha yüksek getiri sunmak, önümüzdeki haftalarda HODLing, biriktirme, daha yüksek ticaret hacmi ve volatilite getirebilir. Geçtiğimiz hafta Bakery Swap (+%385), Venus (+%70), Fantom (+%50), MKR (+%29) ve Avalanche (+%24) traderlara en yüksek getiriyi sundu.

TVL, ilk 10’daki projeler için tutarlı bir şekilde arttı ve DeFiPulse verilerine göre bir önceki çeyreğe göre daha fazla Bitcoin DeFi’da “wrapped” haline geldi. Yazara göre şu anda çoğu projede sunulan ROI, kısa vadede önemlidir. Uzun vadeli getiri sunan birkaç DeFi token var, ancak mevcut boğa koşusunda “yılın başından bu yana” getirileri düşünüldüğünde kârlı olarak ortaya çıkan projeler var. Yazara göre bu, DeFi’ın önündeki yolu büyük ölçüde birkaç projeye dayandırır ve bu da üstünlüğün sinyalini verir.

DeFi alanını neler bekliyor?

Mourya’ya göre DeFi’da tüm durumu değiştirmesi beklenen birçok kullanılmayan fırsat var. Bu tür fırsatlardan biri opsiyonlardır, büyük ölçüde kullanılmamıştır ve en büyük artıya sahip en büyük pazarlardan biri olmasına rağmen DeFi’a başarıyla aktarılamamıştır.

Dolayısıyla yazara göre 133 milyar dolarlık birleşik piyasa değeri ile, ilk 100 DeFi tokeninin yükselmeye ve opsiyon piyasasına fırsat sunmaya devam etmesi muhtemeldir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.