Bursaspor Fan Token Çıkaracağını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Bursaspor Fan Token Çıkaracağını Duyurdu

Türkiye’nin kıymetli spor kulüplerinden Bursaspor, Socios.com ekosistemine dahil olan altıncı Türk ekibi oldu. Kulüp, $BUR ismiyle bir taraftar token’ı çıkaracağını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chiliz ve Socios ile iştirak kuran kulübün fan token’ları önümüzdeki aylarda satın alınabilecek. Fan tokenlar, Bursaspor’un değerli kararlarının oylamalarında, VIP mükafatlarını kazanma üzere durumlarda kullanılabilecek. Kulüp fan token’la alakalı ayrıntıları ileriki günlerde açıklayacak. Mevzuyla alakalı konuşan Bursaspor Lideri Erkan Kamat, şunları söyledi:

“Zor günleri geride bırakmak isteyen kulübümüzün taraftarlarıyla kenetlenişini dijital platformlarda da göstermek ismine Socios.com ile yeni bir yola çıktık. Hedefimiz, taraftarlarımız ile kulübümüz ortasında daha güçlü ve daha sürdürülebilir bir köprü kurmak. Bu manada $BUR Fan Token ile taraftarlarımız, kulüp kararlarında kelam sahibi olabilecek, birebir vakitte da birbirinden pahalı mükafatları, ayrıcalıkları da kazanabilme fırsatını elde edecek.” 

Chiliz ve Socios.com Kurucusu Alexandre Dreyfus, “Kulüp geçmişinde kadro ile tutkulu taraftarları ortasında inanılmaz bir bağ oluşturan büyük başarılara sahip. Fan token’lar aracılığıyla kulüp geleceğe bakarken, taraftarlar da artık ekibe her zamankinden daha yakın olma fırsatına sahip olacaklar. Bursaspor’u altıncı Türk kulübümüz ve 33. iş ortağımız olarak ağımıza dahil etmekten memnunluk duyuyoruz” formunda konuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.