Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor

Yeni bir altcoin projesi olan Mina Protocol (MINA), lansmanından kısa bir süre sonra yaklaşık 1,15 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Altcoin fiyatı inanılmaz yükselerek 9,09 dolara kadar çıktı. Kripto para projesi, ünlü yatırım fonu Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor.

Yeni bir altcoin projesi olan Mina Protocol (MINA) lasmanından sonra fırladı!

Kendi markasını taşıyan “lightweight” Blockchain platformu, MINA tokenini 31 Mayıs’ta CoinList’te piyasaya sürdü ve kısa bir süre sonra altcoin 1 Haziran’da Kraken‘de listelendi.  Piyasada bulunduğu süre boyunca MINA, 1,15 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 9,09 doların biraz üzerinde bir fiyata ulaştı. CoinGecko’ya göre, kripto para 599 milyon dolarlık piyasa değeri ile 4,00 dolarlık mevcut fiyatına yükselmeden önce 2,78 dolara düştü.

Proje, diğer Blockchain’lere kıyasla sabit küçük boyutunun reklamını yapıyor. Mina, sitesinde tüm Blockchain’lerin sadece 22 kilobayt, yani “birkaç tweet boyutunda” olduğunu belirtiyor. Mina Protocol çok küçük olduğundan, ağın çalışması için üçüncü taraf node’lere ihtiyaç duymaz, bu da herkesin hızlı bir şekilde zinciri bağlayıp doğrulayabileceği anlamına gelir. 

Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor

Kripto para projesi, Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor

Yeni kripto para projesi ayrıca, kullanıcıların ayrıntılarını açıklamadan bir veri yığınını doğrulayarak kontrolü elinde tutmalarını sağlayan Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge merkezi olmayan uygulamaları (Snapps) ile gizlilik özelliklerini öne çıkarıyor. Ek olarak, Snapps herhangi bir web sitesiyle özel olarak etkileşime girebilir ve on-chain tüketim için gerçek dünya verilerine erişebilir.

Protokol, aynı zamanda Ethereum ve Polkadot (DOT) gibi Blockchain platformlarına da yatırım yapan fon yönetimi ağırlıklı Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor. Kripto hedge fonunun diğer yatırımları arasında merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri; Aave, Balancer (BAL), Synthetic (SNX) ve KeeperDAO (ROOK) bulunuyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin tahmini için “Popüler Analist: Dikkat, Elon Musk Bu 5 Altcoin’i Fırlatabilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.