Bu NFT, Küresel Sıcaklık 2 Derece Artarsa Kendini Yok Edecek

Kriptocat Haber Editörü
Bu NFT, Küresel Sıcaklık 2 Derece Artarsa Kendini Yok Edecek

DAO terra0, global sıcaklığın kritik bir noktaya çıkması halinde, herkesin onu yok edebilmesi için yeni bir NFT kodladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sotheby’s, ortalama global sıcaklık sanayi öncesi düzeylerin 2 derece santigrat (35.6 derece Fahrenheit) üzerine çıkarsa yok edilebilecek bir NFT’yi açık artırmaya çıkarıyor.

Bu NFT, Güney Almanya’daki bir ormanın 20 saniyelik bir 3D taramasının üzerine kendi kendini yok etme uyarısı yerleştirilmiş bir görüntüden meydana gelmektedir.

NFT’yi çıkartacak olan DAO bahisle ilgili şu ifadeyi kullandı:

“Küresel sıcaklıkta muhakkak bir eşik aşılır aşılmaz, gerçek bir orman nasıl yok olacaksa, NFT de tıpkı formda yok olacak”.

NFT’nin akıllı kontratı, NASA’nın yıllık raporlarında yayınladığı global sıcaklığı izlemek için bir bot kullanacak.

Bilim adamları, son 30 yıldaki ısınma eğilimi devam ettiği surece, sıcaklığın 2062 yılına kadar iki derece artmasını bekliyor. Bu durumda NFT yakılabilecek.

Bununla birlikte, ağın gelişimini denetleyen Ethereum (ETH) Vakfı’na nazaran, Ethereum’un önümüzdeki birkaç yıl içinde bir proof-of-stake konsensüs sistemine yükseltilmesi, çevresel tesirini %99.5 oranında azaltacak

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.