Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

Bir anlık olarak, Ethereum sadece birkaç hafta önce 4.000 $’ın üzerinde bir yüksekliğe ulaştıktan sonra 3.000 $’ın altına düştü. Bütün bir kripto parapiyasası düzeltmesi, özellikle ETH’nin ve diğer altcoinlerin önemli ölçüde düşmesine neden oldu. Buna elbette Bitcoin de dahil oldu. Bununla birlikte, geçmiş piyasa döngüleri gelecekteki sonuçların herhangi bir göstergesi ise, düşüş, en üst sıradaki altcoin olan ETH’nin 10.000 Dolara çıkması için yükselen bir trend çizgisinin ilk dokunuşu olabilir.

Ethereum ve boğa durumu

2017 boğa piyasası sırasında, piyasaya para akarken hem Bitcoin hem de Ethereum yükseldi. Bu sermayenin çoğu, ETH için FOMO’yu daha da körükleyen ICO’lara doğru yol aldı. En sonunda ise yaşananlar ETH için ayı piyasasının başlamasına da yol açtı. Bugün işler çok farklı. Kripto para alanındaki en önemli altcoin, piyasanın geri kalanını sırtında taşıyor. Elbette bu durum, yüksek ücretlere ve daha yavaş işlemlere yol açıyor. Ancak bunun nedeni DeFi’nin çok önemli olması ve NFT’lerin bu alanda yer almasıdır. Bu durum Ethereum için son düşüşün bir dip seviye olduğu anlamına gelebilir. Bundan sonrası ise ETH için 10.000 $’a bir kırılma olabilir.

Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

Analist: Tekrarlayan üçgen fraktal Ethereum’u 10 bin dolara gönderebilir

Referanstaki desen, yukarıda resmedilen yükselen bir üçgen desenidir. Bu desen aynı zamanda Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkıp ayı piyasası başlamadan önceki son boğa piyasasının son konsolidasyon aşamasına da uyuyor. Ethereum için bu sefer çok daha fazlası var. Ancak 4.000 dolardan 10.000 dolara çıktıktan sonra, piyasanın sıfırlanması gerekebilir – tıpkı geçen yıl 500 dolardan 4.000 dolara yükselen piyasanın sıfırlanması gerektiği gibi.

Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

Modelin ortaya çıktığını gören bir trader’a göre, yapının hedefi ETH başına 10.000 dolar olacak. Ethereum’un izlediği yol sadece yaşandığı zaman belki de görülecek. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere eğer geçmiş bize bir gösterge sunarsa bu durumda boğa piyasası bitmeden Ethereum’un yukarıda ifade edilen 5 basamaklı seviyeye ulaşma imkanı var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.