Bu Metrik, Chainlink, Binance Coin ve CAKE’nin Sıradaki Adımını Belirliyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Metrik, Chainlink, Binance Coin ve CAKE’nin Sıradaki Adımını Belirliyor!

Chainlink ve birkaç altcoin geri dönüş yaparken, birçoğu son 24 saat içinde bir toparlanma aşamasına geçmek için mücadele etti. Aynısı, HODLer birikimi, karlılık, trader duyarlılığı ve sosyal hacim dahil olmak üzere diğer metrikler tarafından da vurgulandı. İlginç bir şekilde, DOGE, CAKE, ETH, SHIB, MATIC ve ADA gibi en iyi altcoinlerin sosyal hacmi son zamanlarda istikrarlı bir şekilde arttı. Düşüşün ardından toparlanma da altcoinlerin yolunu açtı. Lunarcrush.com’dan alınan veriler aracılığıyla sosyal hacim ile uzun vadeli karlılık arasında doğrudan bir ilişki ortaya çıktığı için sosyal hacim kilit rol oynadı. Örneğin Chainlink örneğinde, arzının %78’i, yazının yazıldığı sırada büyük yatırımcıların elinde yoğunlaşmıştı. Bunun %75’i kârlıydı ve sosyal hacim metrikleri buna ilginç bir ışık tutuyordu.

Bu Metrik, Chainlink, Binance Coin ve CAKE’nin Sıradaki Adımını Belirliyor!

Chainlink için sosyal hacim

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere sosyal hacim ve fiyat, LINK için de geçerli olmakla birlikte, doğrudan bir ilişki içinde olmuştur. Benzer şekilde, fiyat düşüşleri LINK, CAKE ve BNB gibi altcoinlerin sosyal hacmiyle aynı zamana denk geldi. CAKE örnekleminde, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri %33 artan koin geçtiğimiz hafta 4,93 milyar dolar değerinde büyük işlem gerçekleştirdi. Sosyal hacim, CAKE ve LINK gibi en iyi DeFi token’lerinin rallisinde önemli bir rol oynadı. Aksine, Bitcoin durumunda net bir örüntü ortaya çıkmadı. BNB’nin sosyal hacmi, fiyat 403 Dolar ve daha sonra 345 Dolar seviyesindeyken birkaç kez zirveye ulaştı. Yazının yazıldığı sırada BNB 312 Dolar seviyesinin üzerinde işlem görürken, sosyal hacim tamamen iyileşmemişti. Başka bir zirveye ulaşan sosyal hacim, fiyat eğilimindeki değişimin göstergesi olacaktır. Sosyal hacim, büyük ölçüde kripto-Twitter’daki sözlerle yönlendirildi ve sözlerin hem bir ralli hem de düşüş sırasında artması muhtemel. Blockchain metrikleri, LINK, CAKE, BNB durumlarında, tepe ve düşüş durumlarında sosyal hacimle uyumludur.

Bu Metrik, Chainlink, Binance Coin ve CAKE’nin Sıradaki Adımını Belirliyor!

BNB güncellemelerinin ardından sosyal hacimde bir artış olduğu gibi, sosyal hacme güvenen traderlar bunu fiyat trendindeki değişimin değerli bir göstergesi olarak görüyorlar. Uzun vadede, HODLer kompozisyonunun ve trader duyarlılığının etkisi, kripto para piyasasının toplam değeri, volatilitesi ve yatırımcı portföyleri ve HODLer portföyleri üzerindeki yatırım getirisi üzerinde önemli olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.