Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Kriptocat Haber Editörü
Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Bitcoin ve kripto para birimleri fiyatı baskı altında kalıyor ancak XRP, DOT, XLM ve SOL gibi bazı altcoinler yükseliş trendine devam etme işaretleri gösteriyor. Bitcoin (BTC), yatırımcıların Bitcoin pozisyonlarını altcoinlere yatırım yapmak için terk etmelerine neden oldu. Glassnode verileri, 1.000’den fazla BTC’ye sahip balina adreslerinin Şubat ayında 2.500’den 2.100’e düştüğünü gösteriyor. Büyük yatırımcılar satmaya devam ederse, kurumsal yatırımcılar devreye girip daha düşük seviyelerden alım yapana kadar Bitcoin keskin bir düzeltmeye tanık olabilir. MicroStrategy, 13 Mayıs’ta 271 Bitcoin satın aldığını duyururken, diğer mevcut kurumsal yatırımcılar bekle ve izle yaklaşımını benimsiyor gibi görünüyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Financial NewsSquare ile yaptığı röportajda Square finans müdürü Amrita Ahuja, bu noktada firmanın, bu yılın Ekim 2020 ve Şubat aylarında satın aldığı yaklaşık 8.027 Bitcoin’lik mevcut hacmine Bitcoin eklemeyi planlamadığını söyledi. Diğer kurumlar da mevcut seviyelerde alım yapmaktan uzak durursa, Bitcoin’in fiyatı muhtemelen daha da düşecek. Bununla birlikte, Fundstrat Global Advisors yönetici ortağı Tom Lee, Bitcoin’in rallisinin hala gücü olduğuna inanıyor. Lee, yıl sonu Bitcoin hedefini 100.000 dolardan 125.000 dolara çıkardı. İşlemin kripto paraya özgü hale gelmesiyle birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde değerlenebilecek ilk 5 kripto para birimine bakalım.

Kripto para BTC/USDT

Boğalar bugün yine baş ve omuz formasyonunun boyun çizgisine düşüşü satın aldı, ancak şamdan üzerindeki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımını gösteriyor. Kriptopara Bitcoin’in duyarlılığı düşüşlerde satın almaktan rallilerde satışa doğru değişmiş gibi görünüyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Ayılar düşüp fiyatı boyun çizgisinin altında tutarsa, H&S modeli tamamlanacaktır. Bu kurulumun 31.653.73 Dolar’lık bir hedefi var. Aşağı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama (53.297 Dolar) ve 36’nın altındaki göreli güç endeksi (RSI), ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Ancak boğaların kolayca pes etmesi pek olası değildir. 43.000 dolardan 40.000 dolara kadar olan destek bölgesindeki düşüşü durdurmaya çalışacaklar. Ancak başarısız olurlarsa, düşüş keskin olabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve 51.550 Dolar’ın üzerine çıkarsa, BTC/USDT kuru 20 günlük EMA’ya yükselebilir. 60.000 Dolar’lık direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünü gösterecektir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

20-EMA’da 46.435.02 Dolar’dan gelen toparlanma fiyaskoyla sonuçlandı. Bu, hissiyatın olumsuz olduğunu ve traderların 20-EMA’ya rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar fiyatı boyun çizgisinin altına çekerse, satış yoğunlaşabilir. Bununla birlikte, boğalar boyun çizgisini tekrar savunursa, kur 20-EMA’nın üzerine çıkmaya çalışabilir. Bu olursa, ralli, boğaların sert bir dirençle karşılaşması muhtemel olan 51.538.22 Dolar’a kadar uzayabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite birkaç gün için 46.000 ila 51.500 Dolar arasında konsolide olabilir.

XRP/USDT

XRP şu anda genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine çıkarabilirse, altcoin 52 haftanın en yüksek seviyesi 1,96 Dolar’ı yeniden test edebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

1,96 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 2,68 dolara ulaşabilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir. RSI pozitif bölgeye yükseldi, ancak 20 günlük EMA (1.43 Dolar) henüz ortaya çıkmadı, bu da ayıların direnç çizgisini agresif bir şekilde savunacağını gösteriyor. Fiyat direnç çizgisinden düşerse, XRP/USDT kuru aralık içindeki kalışını birkaç gün daha uzatabilir. Ayılar güç kazanır ​​ve fiyatı üçgenin altında sürdürürse parite negatife dönebilir. Böyle bir hareket fiyatı 0,88 dolara çekebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Fiyat 4 saatlik grafikte hareketli ortalamalara düştü. Parite güçlü bir şekilde mevcut seviyelerden geri dönerse, düşüşler üzerinden alım yapılmasını önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı üçgenin üzerine çıkarmaya çalışacaklar. Alternatif olarak, eğer ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çeker ve sürdürürse, parite 1.35 Dolar’a ve ardından üçgenin destek çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, ayılara avantaj sağlayabilir.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) kırıldı ve 14 Mayıs’ta 44 Dolar’daki genel direncin üzerinde kapandı. Boğalar ivmeyi sürdürdü ve fiyatı 15 Mayıs’ta 49.78 Dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Ancak daha yüksek seviyeleri kaldıramadı. Kâr alımı, fiyatı 44 Dolar ‘lık kırılma seviyesinin altına geri çekti.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Boğalar mevcut seviyelerden fazla pes etmezlerse, düşüşler üzerinden satın almayı önerecektir. DOT/USDT kuru daha sonra 50 Dolar’dan psikolojik seviyenin üzerine çıkmak için bir girişim daha yapabilir. Böyle bir durumda parite yükseliş trendinin bir sonraki ayağına başlayarak 63,68 Dolar’a ulaşabilir. Marjinal olarak yükselen 20 günlük EMA (39.54 Dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 44 doların altında kalırsa parite hareketli ortalamalara düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, fiyatı 32,50 dolara çekebilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

4 saatlik grafik, ayıların fiyatı 20-EMA’nın altına çektiğini ancak boğaların desteği geri almaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar, avantajı yeniden kazanmak için fiyatı 47 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacak. Başarılı olurlarsa, 50 Dolar’lık bir yeniden test ediliş olasılığı yüksek. Öte yandan, fiyat 20-EMA’nın üzerine çıkmazsa, satın alma desteğinin eksikliğini gösterecektir. Bu durum, fiyatı 50 basit hareketli ortalamaya çekebilir. Düzleşen 20-EMA ve 50’ye yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

XLM/USDT

Kripto para Stellar Lumens (XLM) yeni bir yükseliş trendi başlatmaya çalışıyor. Boğalar, 13 Mayıs’ta 20 günlük EMA’ya (0,61 Dolar) düşüşü satın aldı ve fiyatı bugün 0,79 Dolar’dan 52 haftanın en yüksek seviyesine yükseltti. Ancak, günün mum çubuğundaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kâr alımını gösteriyor.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

Alıcılar fiyatı 0,73 doların üzerinde tutabilirse, XLM / USDT kuru 0,85 dolara ve ardından 1 dolara yükselebilir. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 63’ün üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın aksine, fiyat 0,73 doların altında kalırsa, parite 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, hissiyatın olumlu kaldığını gösterecektir. Boğalar daha sonra yükseliş trendini sürdürmek için bir girişim daha yapacak. Fiyatın 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, traderların pozisyonlarını aceleyle kapattıklarını ve düşüşleri satın almadıklarını gösterecektir. Bu, 50 günlük SMA’ya (0,53 Dolar) düşüşle sonuçlanabilir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

4 saatlik grafik ters bir baş ve omuz modelinin oluşumunu gösterir. Bu yükseliş kurulumunun 0,90 dolarlık bir hedefi var. Yükselen 20-EMA ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların bu hareketi komuta ettiğini gösteriyor. Güçlü yükseliş trendleri sırasında, düzeltmeler muhtemelen sığ olacaktır. Bu nedenle, mevcut düşüş 0.72 Dolar’da destek bulabilir. Bu seviyeden güçlü bir sıçrama, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artırabilir. Bu yükseliş görünümü, fiyatın boyun çizgisinin altına düşmesi ve kapanması durumunda geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket boğaları tuzağa düşürebilir ve long pozisyonların tasfiyesi ile sonuçlanabilir. Parite daha sonra 0,55 Dolar’a düşebilir.

SOL/USDT

Kripto para Solana (SOL), son birkaç gündür 40 ila 49,99 ABD doları aralığındaydı. En yüksek seviyeye yakın sıkı bir konsolidasyon, traderların aceleyle kâr almadığını gösterdiği için olumlu bir işarettir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

20 günlük EMA (42.86 Dolar) yükseliyor ve RSI 65’in üzerine çıktı. Bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 50 Dolar’da psikolojik seviyenin üzerinde tutabilirse, SOL/USDT kuru yükseliş trendine devam edebilir. Yukarı yönde bir sonraki hedef 60 dolar ve ardından 69 dolar. Aksine, fiyat 50 doların üzerinde kalamazsa, parite aralığa yeniden girebilir ve konsolidasyonunu birkaç gün daha uzatabilir. Parite 40 Dolar’ın altına düşerse, bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir.

Bu Hafta Takip Edilmesi Gereken 5 Kripto Para Birimi

4 saatlik grafik, boğaların bugün fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.60 Dolar’a ittiğini gösteriyor. Ancak şamdan üzerindeki uzun fitil, daha yüksek seviyelerde kar alımını gösteriyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Fiyat 50 doların altına düştü ancak 46 dolardan güçlü bir destek bulabilir. Bu seviyedeki güçlü bir toparlanma, trader’ların düşüşler üzerinden alım yaptığını gösterecektir. Boğalar daha sonra tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Yükselen 20-EMA ve aşırı alım bölgesi yakınındaki RSI, boğalara avantaj sağlıyor. Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı 46 doların altına çekerse parite 20-EMA’ya düşebilir. Böyle bir hareket, 50 doların üzerinde agresif bir satış önerecek ve bu durum, pariteyi birkaç gün daha fiyat aralığına bağlı tutacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.