Bu Fiyat Dogecoin İçin Kâr Alma Seviyesi Mi?

Kriptocat Haber Editörü
Bu Fiyat Dogecoin İçin Kâr Alma Seviyesi Mi?

Dogecoin rallisi yavaşladı ve altcoin 0,53 $ seviyesinde işlem görüyor. Bu seviye, Elevate Trading’in kurucusu @NebraskanGooner’ın öngörüsü ile tutarlı bir seviye. Geçen hafta sonundan önce, bu ünlü isim, 0,7 doların üzerinde bir seviyenin DOGE için iyi bir kâr alma seviyesi olduğunu öne sürdü. Kripto twitter’daki birkaç trader tweet’e olumsuz yanıt verdi. Ancak DOGE’nin fiyat tablosuna bakıldığında bu adil bir uyarı oldu. Sosyal duyarlılık, altcoinlerin fiyat trendinde kritik bir rol oynar ve DOGE örneğinde bu durum açık bir şekilde görüldü.

DOGE yatırımcıları için kâr alma seviyesi

Bu Fiyat Dogecoin İçin Kâr Alma Seviyesi Mi?

Mantıklı bir uyarıya rağmen, sosyal hacim ve fiyat da düştü. Fiyat şu anda 0,53 dolar seviyesinde. Ticaret hacmi ise son 24 saatte yaklaşık %11 arttı. HODLerların yoğunlaşması nedeniyle, ticaret hacmindeki bu artış, artan satış baskısıyla ilişkilendirilebilir. DOGE’un fiyatı tek yöne gidiyor. Altcoin Bitcoin’in fiyat hareketine yanıt verdi. Fiyat 0,7 dolar seviyesinin üzerine çıktığında, DOGE için bir kâr elde etme fırsatıydı. Büyük HODLerların konsantrasyonu hala neredeyse aynı seviyede olduğundan, kademeli bir satış olmadı. Bu, DOGE’nin fiyatı için olumlu bir işaret ve kısa vadede traderlar için yükseliş göstergesi. Etkileyici kişilerin kripto twitter’daki tahminlerine göre, varlıkların bir kısmını mevcut fiyat seviyesinde satmak ideal. HODLer’ların %90’ı mevcut fiyat seviyesinde zaten kârlı durumda.

DOGE’un volatilitesi

Kalan %10 ise şu anda kâr elde etmiş değiller. Bu sayı, büyük hamle sırasında DOGE satın alan traderları içeriyor. Altcoin piyasasındaki mevcut dalgalanma büyük ölçüde DOGE’nin fiyat hareketinden kaynaklanmakta. Sosyal hacme göre Dogecoin, volatilite açısından ilk sırada yer alıyor. Ancak lunarcrush’tan gelen verilere göre 5. sırada yer alıyor. DOGE için Telegram Kanallarına abone olan traderların sayısı geçen hafta %25’in üzerinde arttığı için sosyal hacim arttı. Borsalar genelinde talep yüksek ve bu durum DOGE için olumlu görünüyor, ancak DOGE’deki yatırım girişine bağlı olarak duyarlılık nötr seviyede yer alıyor. DOGE traderlarının kripto Twitter’da influencer’lar ve analistler tarafından paylaşılan tahminlerle metriklerin nasıl örtüştüğüne bakarak ileriye dönük hamleler yapma olasılıkları daha yüksek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.