Bu da Oldu: Sedat Peker’in Kripto Parasıyla Tanışın!

Kriptocat Haber Editörü
Bu da Oldu: Sedat Peker’in Kripto Parasıyla Tanışın!

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan, soruşturma başlatılan ve YouTube videolarını milyonlarca kişinin izlediği Sedat Peker’in de kripto para birimi çıkarıldı. Token’in ismi “Sedat Peker Token” ve kısaltması ise SEDATPEKER. Ayrıca, Reis Sedat Peker Coin adında bir coin’in de piyasaya sürüldüğü bildiriliyor. Bu coin’in kısaltması ise PEKER

İşte Sedat Peker adına çıkarılan kripto para birimleri!

Son günlerde Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden biri olan Sedat Peker, şimdi, adına oluşturulmuş bir kripto para birimine ilham olmuş durumda. Hatta iki kriptoya: Sedat Peker Token ve Reis Sedat Peker Coin. Bu iki kripto para birimi de “meme coin” olarak bilinen, “şaka-tabanlı” olarak çıkarılan coin’lerden sayılıyor. Binance Smart Chain kaşifi olan BscScan verilerine göre SEDATPEKER tokenini tutan 2.885 adres bulunuyor. Öte yandan yine BscScan verilerine göre Reis Sedat Peker (REIS) tokeninin 100.000’lik toplam arzı bulunuyor ve 9 adres tarafından tutuluyor.

Bu da Oldu: Sedat Peker’in Kripto Parasıyla Tanışın!

Ayrıca, BSC token’lerinin grafiklerini sunan Poocoin isimli platforma göre yazım sırasında SEDATPEKER tokeninin piyasa değeri 214 bin dolar. REIS tokeninin ise 11 bin dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

Meme token’leri son zamanlarda popülerlik kazandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en ünlü meme-token’i Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk tarafından tanıtılmaya devam ediyor. Musk’ın tweet’leri bu meme-coin’lerine olan ilgiyi körüklemeye devam ediyor. Elon Musk’ın tweet’lerinin ardından DOGE, yıllık bazda yüzde 13.237’lik bir getiri sağlamış durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.