Bu Borsaya Bitcoin ve Ethereum Boşaltılıyor! Sebebi Nedir?

Kriptocat Haber Editörü
Bu Borsaya Bitcoin ve Ethereum Boşaltılıyor! Sebebi Nedir?

Kripto para borsası Bitfinex’in soğuk cüzdanlarına Bitcoin ve Ethereum yağıyor. Konuyu gündeme taşıyan Bitfinex’ten Paolo Ardoino.

Devasa sayıda Bitcoin ve Ethereum

Konuyla ilgili olarak rakamları da açıklayan Ardoino, borsanın soğuk cüzdanlarına yatırılan Bitcoin sayısının  12.000’i aştığını Ethereum sayısının ise 200.000’e ulaştığını belirtiyor. Soğuk cüzdanlara çekilen koin’lerin toplam rakamı yaklaşık 800 milyon dolar değerinde.  Ardoino yatırılan bu miktarın özellikle satış için yatırılmadığını belirtiyor. Ardoino’ya göre yatırılan tutarlar uzun vadeli olarak tutulacak miktarlar. 

Bitcoin’lerin soğuk cüzdanlara çekilmesi ne anlama geliyor?

Bitcoin’lerin soğuk cüzdanlara çekilmesinin kripto para alanında özel bir anlamı bulunuyor. Özellikle piyasanın yükseliş beklentisine girildiği zaman dilimlerinde soğuk cüzdanlara çekilen kripto para birimleri uzun vadeli olarak bekletiliyor. Fiyat yükselişlerinin olduğu zaman dilimlerinde ise soğuk cüzdanlardan çekiliyor. Özellikle fiyat çöküşlerinin yaşandığı son zamanlarda bu kadar büyük sayıda kripto para birimlerinin soğuk cüzdanlara çekilmesi aynı zamanda Balina olarak tabir edilen büyük Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin düşük rakamlardan BTC ve ETH satın aldıklarını da gösteriyor. Balinalar çoğu zaman fiyatların düşüş zamanlarında ortaya çıkarak dip fiyatlardan çok sayıda kripto para birimi alarak fiyatların zirve yaptığı dönemlerde satış yapıyorlar. Kripto para piyasası da özellikle Bitcoin ve Ethereum düşüşlerinin yaşandığı zaman dilimlerini Balinaların birikim yaptığı dönemler olarak yorumluyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.