Bu Borsa, Bitcoin’i Dogecoin’den Önce Ay’a Gönderiyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Borsa, Bitcoin’i Dogecoin’den Önce Ay’a Gönderiyor!

Ay yarışını Bitcoin kazanacak gibi görünüyor. Kripto para türevleri borsası BitMEX, Pittsburgh merkezli Astrobotic Technology’nin dördüncü çeyrekte Bitcoin’i gerçekten aya göndereceğini duyurdu. Şirket, 1 BTC’nin bulunduğu Bitcoin adresini kapsayacak şekilde sızmaya karşı da dayanıklı bir holograma sahip fiziksel bir kripto para basacak.

Fiziksel Bitcoin

Kripto para, oluşturulduğu anda Bitcoin fiyatını, BitMEX’in logosunu ve görevin adını gösterecek. BitMEX CEO’su Alex Höptner konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Astrobotic’in gelecekteki aya inişinin bir parçası olmanın “son derece heyecan verici” olduğunu söylüyor ve şu yorumu yapıyor:

Benim günlük işimin bir parçası, fiat para birimlerinin ötesinde kripto para birimlerinin potansiyelini keşfetmeye yardımcı olmak. Bu nedenle dünyanın ötesinde insan uzayının varlığını keşfetme projesinin parçası olmak son derece heyecan verici olacak. Ay’a giden tüm Bitcoin konuşmaları için, aslında bu adımı atacağız. Kuşkusuz Astrobotic’in ticari iniş aracını Ay’a yerleştirme girişimini desteklemekten daha mutlu olamazdık.

SpaceX’in Dogecoin’i aya sadece 2022’de göndereceğini, yani Bitcoin’in oraya önce ulaşacağını belirtmekte fayda var. Kriptokoin.com tarafından daha önceden de bildirildiği üzere, Elon Musk’ın uzay şirketi, Falcon 9 roketinde DOGE-1 adlı 40 kilogramlık bir uyduyu başlatmak için geçen ay meme kripto para birimini kabul etti. Bundan önce, ünlü milyarder Elon Musk, 1 Nisan’da Dogecoin’i aya göndermek hakkında tweet atmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.