Bu Altcoin’den Özbekistan’ta Büyük Hamle! Fiyat Sıçradı

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin’den Özbekistan’ta Büyük Hamle! Fiyat Sıçradı

Popüler altcoin projelerinden biri olan FTM’in arkasındaki Fantom Vakfı, önemli bir ortaklık duyurusunda bulundu. Vakıf, eski Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyar Ganiev’in başkanlığındaki AG Mentors Group ile ortak girişimi duyurdu.

Popüler altcoin Fantom’dan Özbekistan’da ortaklık

Fantom Blog’da yayınlanan duyuruya göre, işbirliği, ülkenin BT altyapısını modernize etmek için Fantom tabanlı blockchain çözümlerini kullanacak. Fantom’un AG Mentors ile ortaklığı, Özbekistan hükümetinin dijital dönüşüm gündeminin ortasında yer alıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2020’de Cumhurbaşkanı Shavkat Mirziyoyev, “Dijital Özbekistan Stratejisi” adlı teknoloji planını ülkedeki kamu hizmetlerini iyileştirmek için dijital teknolojiyi kullanma planlarını ortaya koymuştu.

Bu Altcoin’den Özbekistan’ta Büyük Hamle! Fiyat Sıçradı

Fantom’un diğerlerinin yanı sıra tedarik zinciri yönetimi, merkez bankası dijital para birimi ve kurumsal kaynak planlaması gibi alanlarda özel blockchain tabanlı çözümler sunacağı belirtildi. Ayrıca açıklamalara göre göre, Fantom Vakfı Orta ve Güney Asya’daki diğer hükümetlerle çalışma deneyiminden yararlanmayı planlıyor. Fantom; Tacikistan, Pakistan ve Afganistan’da çeşitli blockchain tabanlı merkezi olmayan çözümler üzerinde çalışıyor.

Duyurunun ardından Fantom (FTM) ivme kazandı

Bu ortaklık, Fantom’ın coin’i olan FTM’i de etkilemiş görünüyor. 0.28 dolar seviyesinden işlem gören FTM, 0.31 dolara kadar yükselerek yüzde 10’luk bir artış kaydetti. Yazım sırasında 0.29 seviyesine geri dönmüş durumda.

Bu Altcoin’den Özbekistan’ta Büyük Hamle! Fiyat Sıçradı24 saatlik FTM grafiği. Kaynak: CoinGecko

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.