Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşadı!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşadı!

Bir altcoin projesi, geride bıraktığımız günlerde etkileyici bir ralli gerçekleştirdi. OlympusDAO’nun yerel token’ı OHM, 1639 dolar seviyelerine kadar çıktı. Yazım sırasında 820 dolar civarından işlem görüyor olsa da NewsBTC yazarı Reynaldo Marquez’e göre protokolün temelleri etkileyici bir hızla büyümeye devam ediyor ve yatırımcılar daha fazla kazanç sağlayabilir.

OlympusDAO tarafından paylaşılan veriler, OHM sahiplerinin sayısında bir artış olduğunu ortaya koydu. Mart 2021’in sonunda 1.000’in altında olan bu metrik, Nisan ayında iki katından fazla bir seviyeye çıktı 3.300’e ulaştı. Son 30 günde OHM sahiplerinin sayısı katlanarak büyüyor.

Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşadı!Kaynak: OlympusDAO, Dune Analytics

Ekip ayrıca OlympusDAO varlıklarının minimum değerini ölçmek için kullanılan Hazine Varlıklarının Risksiz Değeri (Risk-Free Value of Treasury Assets) metriğinde bir artış olduğunu da gösteriyor. Ekibin dediği gibi, “fiyat nerede olursa olsun; bu metrik düz veya yukarı doğru gider”. Metrik, yazı yazıldığı sırada 2.807.363 DAI’de duruyor ve 21 Nisan’dan bu yana parabolik hale geldi.

Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşadı!

OHM’nin fiyat performansıyla ilgili Hazine Varlıklarının Piyasa Değeri (The Market Value of Treasury Assets) 25.147.490 milyon dolar ve geçen ay benzer bir büyüme görüldü. Ekibin dediği gibi, OHM arzının %90’ı, baskın yatırım stratejisi olarak sürekli olarak “3,3” ile destekleniyor.

Sonuç olarak protokolün toplam kilitli değeri, Mart ayının sonundaki bir düşüşün ardından arttı. NewsBTC yazarına göre o zamandan beri, geçen hafta en hızlı büyüyen metrik yükseldi. OlympusDAO, kilitli değer olarak 150 milyon dolar kaydetti. Ekip, yatırımcılar için potansiyel ödüller hakkında şunları söyledi:

İşler, yakın zamanda stake edenler için kötüye gidecek gibi gözükmüyor. Stake ödüllerini sahiplerine dağıtmayı bekleyen OHM ile şu anda OHM stake etmiş yatırımcılar 20x kazançta. Önümüzdeki altı ay boyunca en az %50.000 APY’i güvence altına alıyorlar.

Bu Altcoin’de Zincir Üstü Veriler Patlama Yaşadı!

OlympusDAO likiditesi yükselişte

Ek veriler, protokolde likidite birikimine işaret ediyor. Alım satım çiftleri DAI / OHM ve OHM / DAI havuzu, protokolün başlangıcında 3 milyon dolar iken yazım sırasında 28 milyon dolara yükseldi. Ekibin açıkladığı gibi, havuzun likiditesinin %83’ü hazineye ait.

Algoritmik bir kripto para birimi protokolü olarak oluşturulan OlympusDAO, tedarik kısıtlaması olarak varlık desteğini kullanan bir mekanizma yarattı. Yerel token’ları OHM, DAI veya OHM-DAI LP’de (likidite sağlayıcı) sağlanan likidite tarafından protokole gönderilir. Anonim kullanıcı “Shadow”un açıkladığı gibi, protokol yatırımcılarını korumak için tasarlanmıştır:

OlympusDAO, stake edilmiş OHM’nizi yeniden satın alarak satın alma gücünüzü korur. Yeniden satış, stakerlara ödenen yeni OHM basmaktan başka bir şey değildir. Rebase (değer değişimi), epoch (8 saat) başına stake edilmiş OHM’de yüzde artışı olarak gösterilir. APY, bir yıl içinde otomatik olarak gelen bileşik geri ödemedir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.