Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!

Geçtiğimiz günlerde en büyük küresel kripto borsalarından biri olan Coinbase’te listelenen Dogecoin (DOGE), fiyatında da bundan dolayı canlılık görmüştü, 24 saatte yüzde 40 kadar yükselmişti. Ancak sadece fiyat artışıyla kalınmadı, bazı verilere göre altcoin projesinin diğer metriklerinde de canlanma yaşandı.

Popüler altcoin Dogecoin’in metrikleri “yaşam belirtisi gösteriyor”

Coinbase’in listeleme duyurusunun ardından fiyatı yüzde 40’ın üzerinde artan DOGE’a akın edildi. Verilere göre meme-coin’inin ağında şiddetli bir akış gözlemleniyor. Blockchain üzerinden yalnızca 24 saatte gönderilen miktar, dün 47 milyar doların üzerindeydi. Bu durum, geçtiğimiz haftaya göre yüzde 690’lık bir artışa işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda bu miktar 5 milyar doların altına inmişti.

Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!Gönderilen DOGE miktarı (3 aylık grafik). Kaynak: BitInfoCharts

Bunun yanı sıra DOGE/USD paritesi, borsada en çok işlem gören dördüncü parite oldu. Coinbase, son 24 saat içinde 185 milyon dolar değerinde DOGE işlemi gerçekleştirdi. Dogecoin’deki ortalama işlem değerinde de sıçrama yaşandı. Ortalama işlem değeri 313.000 dolar seviyelerindeyken 1.7 milyon dolara çıktı ve yüzde 449 artış sergiledi.

Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!

Dogecoin balinaları, arzın yüzde 67’sini elinde tutuyor

Veriler, en büyük 100 Dogecoin cüzdanının coin arzının yüzde 67’sini elinde tuttuğunu gösteriyor. 2018 yılında mevcut arzın yarısından azı ilk 100 cüzdanda tutuluyordu. Şu anda, DOGE arzının neredeyse yüzde 80’i 565 adreste bulunuyor. Ayrıca son veriler, yukarıdaki işlemler sırasında çok az cüzdanın coin’lerini hareket ettirdiğini gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.