Bu Altcoin, Uçarak Top 10 Harikası Oldu! “Devler Destekliyor”

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin, Uçarak Top 10 Harikası Oldu! “Devler Destekliyor”

Birkaç gün önce köpek temalı iki kripto para birimi -Dogecoin ve Shiba Inu- kripto krallığında liderlik için savaşırken, Internet Computer (ICP) parıltıyı çalmak için gizlice ayağa kalktı. Altcoin projesi, piyasa devlerini geride bıraktı. ICP, piyasa değerlemesine göre en değerli 8. kripto para olarak piyasa sahnesinde yükseldi.

Altcoin projesi Internet Computer (ICP) uçarak 8. sıraya yerleşti!

Basitçe İnternet Bilgisayarı anlamına gelen ICP, bugün bilinen internetin fütüristik bir alternatifi olarak hizmet etmek için kâr amacı gütmeyen bir kuruluş “Dfinity Vakfı” tarafından oluşturuldu. ICP tokeni, bir Blockchain üzerine inşa edilen yeni tanıtılan merkezi olmayan bir kripto paradır. Dogecoin ve Shiba Inu’dan farklı olarak ICP, katılımcılar tarafından Dfinity’nin özelleştirilmiş Network Nervous System (NNS)’de demokratik staking için varsayılan bir token olarak kullanılacağından güçlü bir temel fayda değerine sahiptir. 

Bu Altcoin, Uçarak Top 10 Harikası Oldu! “Devler Destekliyor”

Zaten ICP, BTC ve ETH’den sonra kripto paraların üçüncü büyük buluşu olarak adlandırılıyor. Blockchain’in mucidleri internetin mevcut durumunun (web 2.0 olarak bilinir), Facebook, Google ve Amazon gibi yalnızca birkaç şirketin internet alanının yaklaşık %70’inde hakimiyet ve kontrol uygulayarak giderek daha merkezileştiğine inanıyor. Dfinity, internetin merkezileştirilmiş gücünü kırmayı ve onu güvenilir bir açık kaynak olarak çalıştırmayı hedefleyerek, dünyanın dört bir yanından geliştiricilerin protokolüne katkıda bulunmasına olanak tanıyor. ICP, platformu web 3.0 olarak adlandırılan ve benzer bir Ethereum Mainnet’ten daha yüksek ölçeklenebilirliğe sahip yerel tokendir.

Büyük şirketlerin desteklediği ICP neler vaat ediyor?

Salı günkü ticaretin ilk birkaç saati içinde ICP, 250 dolara düşmeden önce 700 dolarlık seviyelere kadar fırladı. Kripto para birden fazla dalgalanmanın ardından, 450 dolarlık tahmini bir orta seviyeye yerleşti. Bugün ticaretin başlamasından bu yana, ICP’nin fiyatı karma ticaret seanslarına maruz kaldı ve şu anda 283 dolardan işlem görüyor. Dfinity’nin merkezi olmayan internetinin piyasaya sürülmesinden elde edilen en büyük sonuç, antivirüslere, güvenlik duvarlarına, VPN’lere ve her türlü merkezi DNS hizmetine olan ihtiyacı sona erdirmesi.

Bu Altcoin, Uçarak Top 10 Harikası Oldu! “Devler Destekliyor”ICP/USD Fiyat Grafiği – Kaynak: TradingView

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, altcoin projesi ICP, özel stratup’lardan 163 milyon dolardan fazla fon aldı, buna BTC ve ETH’de ödenen ek 4,1 milyon dolar dahil. Halihazırda kripto para, kuruluşunun ilk aşamasında Twitter’ı güçlü bir şekilde destekleyen melek yatırımcı Andreessen Horowitz’den gelecek vaat eden bir kripto para olarak büyük bir destek aldı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.