Bu Altcoin Türkiye, ABD ve Almanya’da Zirve Yaptı!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin Türkiye, ABD ve Almanya’da Zirve Yaptı!

Arama verilerinin analizi, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük altcoin projesi olan Ethereum (ETH) ile en çok ilgilenen ülke olduğunu gösteriyor. Almanya ve Türkiye ise ABD’nin hemen ardından geliyor.

En büyük altcoin Ethereum, Türkiye’de çok aranıyor

Invezz.com tarafından hazırlanan bir rapor, Amerika Birleşik Devletleri’nden “Ethereum” (Ether) terimi için ayda 1.116.000 arama yapıldığını gösterdi. Yetişmekte olan kimyagerler tarafından yapılan aramalar hariç tutulduğunda bu, piyasa değerine göre iki numaralı kripto para birimi için günde yaklaşık 36.000 arama yapıldığını gösteriyor.

Bu Altcoin Türkiye, ABD ve Almanya’da Zirve Yaptı!Kaynak: Finbold

Almanya ve Türkiye ise sırasıyla ayda 736.300 ve 408.500 arama ile ABD’yi yakından takip etti. İlk üç arasında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 3.57’lik bir rakama kıyasla 1.000 internet kullanıcısı başına 9.46 aramayla Almanya, kişi başına en çok ETH araması yapılan ülke oldu. Listede 12. sırada yer alan İsviçre, 1.000 internet kullanıcısı başına 11.79 arama ile en yüksek arama ilgisi yoğunluğunu gösterdi. İngiltere, 230.000 aylık arama ile listede altıncı oldu ve 1.000 kişi başına 3.53 arama yapıldığı belirtildi. En yüksek ilgi yoğunluğu, Batı ülkelerinden geldi.

Google Trends verileri, 2021’in başından bu yana Ethereum Google sorgularının sayısında belirgin bir artış olduğunu ve aramaların bugüne kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

Bu Altcoin Türkiye, ABD ve Almanya’da Zirve Yaptı!

Ethereum fiyatı rekor kırmıştı

Ethereum’un fiyatı, yalnızca Ocak ayından bu yana yüzde 400’e yakın bir artış ile 700 dolardan mevcut değeri 3.500 dolara yükseldi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere geride bıraktığımız haftada ise 4.300 doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. ETH’nin dolar değeri arttıkça, kripto piyasası değeri sıralamasındaki genel hakimiyeti de arttı ve ETH, Mayıs ayı başlarında küresel kripto piyasa değerinin %20’sine yakınını temsil ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.