Bu Altcoin, Tarihteki En Büyük Coin Yakma İşlemini Gerçekleştirdi! 5x Yaptı

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin, Tarihteki En Büyük Coin Yakma İşlemini Gerçekleştirdi! 5x Yaptı

Merakla beklenen dijital metaverse Sensorium Galaxy’nin arkasındaki şirket olan Sensorium Corporation, mevcut arzı %70 oranında azaltan 4,2 milyar SENSO tokenini yaktı. Uzmanlara göre bugüne kadar, bu kripto para birimleri tarihindeki en büyük coin yakma işlemidir. Dolar değerinde, bu arz düşüşünün 10 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Altcoin projesi SENSO, yalnızca 2021’de çarpıcı bir 5 kat büyüme gördü

Bu yazı itibariyle SENSO 2,31 dolardan işlem görüyor. Bu ERC-20 tokeni, yalnızca 2021’de çarpıcı bir 5 kat büyüme gördü. Son Bitcoin patlaması kayda değer fiyat artışını teşvik etmiş olsa da altcoin aynı zamanda oyun dostu sahipleri arasında popüler bir seçim haline geldi.

Bu coin yakma, tokenin halka açık satış iptalinin ardından SENSO arzını ayarlamak için çok önemli bir adım olarak geliyor. Proje başlangıçta hem özel hem de kamu satışlarını öngören bol miktarda 7,6 milyar token arzı oluşturdu. Yine de ikincisinin artık gerekli olmadığı düşünülüyordu. Proje ekibi konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İlk özel satış, daha fazla ürün geliştirmeyi desteklemek için yeterli fon sağladı. Bu nedenle, ekibimiz artık SENSO kamu satışını uygun bir seçenekle dikkate alır.

Bu Altcoin, Tarihteki En Büyük Coin Yakma İşlemini Gerçekleştirdi! 5x Yaptı

SENSO, kripto para tarihindeki en büyük coin yakma işlemine imza attı!

Metaverse küresel sürümüne yaklaşırken Sensorium Corporation, SENSO’nun yalnızca değer işlemlerini işlemede önemli bir rol oynamayacağını belirtti. Yeni yayınlanan bir Lightpaper, token için NFT basımı, NFT pazar yeri işlemlerini yürütme ve Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) uygulama gibi yeni kullanım durumlarını özetliyor. Sensorium Corporation CEO vekili Alex Blagirev konuya yönelik şunları söyledi:

Blockchain teknolojisi, SENSO’yu Sensorium Galaxy katılımcıları için çok daha kullanışlı hale getirmemizi sağlıyor. Geçtiğimiz yıl ekibimiz, kripto paranın Metaverse’ye sorunsuz ve değerli entegrasyonunu sağlamak için çeşitli seçenekler üzerinde çalışıyordu. SENSO artık yalnızca bir platform içi para birimi değil, tüm eğlence odaklı Metaverse’imizin yakıtıdır. Kullanıcıların avatarlardan ve ürettikleri içerikten NFT’ler oluşturmalarına olanak tanıyacak ve ürünün önemli bir parçası haline gelecek.

Bu Altcoin, Tarihteki En Büyük Coin Yakma İşlemini Gerçekleştirdi! 5x Yaptı

Sensorium Corporation, SENSO’nun Substrat tabanlı bir Blockchain’e geçişini duyurmak için bu olayı kullandı

Coin yakmanın yanı sıra Sensorium Corporation, SENSO’nun Substrat tabanlı bir Blockchain’e geçişini duyurmak için bu olayı kullandı. Yeni Blockchain’lerin kendisi hakkında hiçbir ayrıntı verilmemiş olsa da şirket, daha düşük ücretler, daha hızlı işlemler ve yaygın olarak popüler olan Polkadot ekosistemiyle uyumluluk sağladığını belirtiyor.

Sensorium Galaxy, 2020’de David Guetta, Armin van Buuren, Black Coffee ve diğerleri gibi listelerde zirveye çıkan sanatçıları bünyesine kattı. Tüm bu sanatçıların, Sensorium Galaxy içindeki müziğe ve danslara adanmış sanal bir dünya olan PRISM’de performans göstermesi bekleniyor. Bu ayın başlarında proje, Metaverse’nin kapalı beta sürümünü duyurdu. David Guetta için avatar oluşturma işlemi Nisan ayında yapıldı. Verilen bilgilere göre, Sensorium Galaxy’nin halka açık lansmanı 2021 yazında yapılacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.