Bu Altcoin Neredeyse Borsalardan Silindi! Fiyata Etkisi Nedir?

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin Neredeyse Borsalardan Silindi! Fiyata Etkisi Nedir?

Ethereum’un fiyat rallisi, diğer altcoin’lerin çoğunun büyümesini engellemiş olabilir. Ancak altcoin projesi Polygon (MATIC) artık borsalardan neredeyse tamamen silinmiş durumda. Ocak 2021’in başlarında spot borsalarda 1,24 milyar MATIC varken şimdi Mayıs 2021’de 4 aydan fazla bir süre içinde sadece 88,49 milyon MATIC kaldı. On-chain duyarlılık, bireysel yatırımcıların uzun vadede MATIC için şu anda yükselişte olduğunu gösteriyor. Bu, yalnızca bu altcoin sezonunda başlayan fiyat artışına değil, projenin genel ilerlemesine dayanıyor.

Popüler altcoin Polygon (MATIC), neredeyse borsalardan silindi! 

MATIC‘in tedarikinin çoğu, çeşitli üretken faaliyetler için Poligon ekosistemi aracılığıyla aktif olarak kullanılıyor. Buna dayanarak kripto para uzmanı ve analisti Ekta Mourya’ya göre, Polygon’un çok az altcoin’in sahip olduğu ürün/pazar uyumu bulan bir proje olduğu açık. Ek olarak MATIC, Polygon ekosistemi için faydasını ve önemini kanıtladı. Altcoin projesi kendisini, borsalarda oturan ve büyük HODLer cüzdanlarında yoğunlaşan spekülatif varlıklardan ve meme coinlerden ayırır. AAVE ve SUSHI’nin 0x Polygon’u devralması, DeFi 2021 yazında önemli bir olaydı ve daha fazla proje Polygon aracılığıyla likidite enjekte ettikçe daha alakalı hale geliyor. 

Bu Altcoin Neredeyse Borsalardan Silindi! Fiyata Etkisi Nedir?MATIC || Kaynak: Twitter

Ethereum’un borsalardan dışarı akması yatırımcı güvenini artırdığından, benzer bir teori Ekta Mourya’ya göre, MATIC için de geçerlidir. ETH 2.0 için 1 numaralı L2 Ölçeklendirme çözümü olması nedeniyle, ETH ağındaki yaklaşan halving etkinlikleri ve güncellemeler de MATIC’in fiyatı için yükseliş gösteriyor. Portföylerinde ETH bulunan bireysel yatırımcılar ve HODLers, çoğu durumda MATIC’e sahip ve bu, iki kripto paranın fiyatı arasında spot borsa faaliyetine dayalı olarak artan bir korelasyona yol açtı.

Ekta Mourya’ya göre, MATIC’in fiyat rallisinin devam etmesi bekleniyor

Lunarcrush’ın yukarıdaki tablosuna göre, MATIC’in sosyal hacmi şu anda düştü, ancak fiyatı 1 dolar seviyesine yakın. Sosyal hacimdeki artışı, menzile bağlı fiyat hareketleri dönemleri izledi ve bu nedenle, sosyal hacmin düşük olmasına yardımcı oluyor. Borsalardaki MATIC rezervleri ile 24 saatlik ticaret hacmi arasında sosyal hacme göre daha yüksek bir korelasyon var. 

Bu Altcoin Neredeyse Borsalardan Silindi! Fiyata Etkisi Nedir?Kaynak: Lunarcrush

Bu grafik Ekta Mourya’ya göre, aynı zamanda MATIC’in sadece spekülasyon veya sosyal medya çılgınlığı tarafından yönlendirilmediğini ve fiyatın birkaç cüzdan adresi tarafından kontrol edilmediğini gösteriyor. Ekta Mourya’ya göre, MATIC’in fiyat rallisinin ETH‘nin fiyat keşfi ile birlikte devam etmesi ve altcoin projesinin yükselmesi bekleniyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.