Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!

Altcoin Tezos (XTZ) fiyatı son 24 saatte %4.5 artışla 3.82 Dolar seviyesinden işlem görüyor. Tezos’un piyasa değeri ise 2.04 milyar Dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!

Altcoin Tezos fiyatında artış meydana geldi

Tezos bu öğleden sonra 3,3 dolardan 4,12 dolarla zirveye yükselmeye başladı. Aynı dönemde günlük işlem hacmi üç kattan fazla artarak 108 milyon dolardan 322 milyon dolara çıktı. Bu son fiyat artışı, Tezos’un 8.27 $’a ulaştığı Mayıs ayı başlarındaki yükselişinden bu yana ikinci boğa koşusu olarak görülebilir.

Proof-of-Work hala çok aktifken Tezos, 2018’de ilk Proof-of-Stake Blockchain’i olarak piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar, özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Proof-of-Work mekanizmasını kullanan ağ nedeniyle Bitcoin’e veda etmesinin ardından algoritma geçen aydan bu yana gözden düştü. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Musk, enerji verimli projeleri destekleme sözü verdi. Tezos’tan bahsetmese de, proof of stake algoritmasına sahip token’ler ilgi odağı oldu. Tezos, karmaşık algoritmalar kullanan madenciliğe güvenmediğinden, Çin’de gerçekleşmesi beklenen madencilik üzerindeki baskılardan da etkilenmedi.

XTZ yatırımcıları beklentilerinin karşılığını alıyor!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere geçen ay NFT, Ethereum’dan daha ucuz işlem ücretleri ve daha hızlı onay süreleri sunan blok zinciri Tezos’ta da başarılı oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında Tezos blok zincirindeki NFT Hic Et Nunc projesi, Ethereum NFT’leri için popüler bir piyasa yeri olan Opensea’daki hacmi aştı.

Dün Sergio Perez “Checo”, üzerinde Tezos logosu bulunan bir otomobille Azerbaycan’daki Grand Prix’i kazandı. Hareketin sebebi ne olursa olsun, bir yükseliş dalgasına şahitlik eden XTZ sahipleri Tezos’a olan inançlarının karşılığını alıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.