Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! Ortaklık da Geldi

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! Ortaklık da Geldi

Popüler altcoin Solana’nın blockchain projesi, Solana Vakfı ve ROK Capital tarafından başlatılan 20 milyon dolarlık bir fondan ek bir destek alacak. Solana Vakfı, 20 milyon dolarlık bir fon başlatmak için Güney Koreli blockchain şirketi ROK Capital ile ortaklık kurdu. Amaçları ise DeFi, NFT’ler ve Web3 de dahil olmak üzere çeşitli projeleri geliştirerek Solana ekosistemini geliştirmek.

İlk 20’deki altcoin projesi olan Solana’ya 20 milyon dolarlık destek

Solana, 2017 yılında kuruldu ve yerel coin’i olan SOL, yazım sırasında piyasa değerine göre en büyük 16. kripto para birimi. Ağ, hızlı ve güvenilir dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) sağlıyor. Protokolün arkasındaki Solana Vakfı, belirlenen fon aracılığıyla geliştirme aşamalarını hızlandırmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalarda her iki platformun da “Web3, DeFi ve NFT gibi alanlarda birçok Solana odaklı altyapı projesi başlatma” amacı olduğu bildiriliyor. Güney Koreli bir fon ile ortaklık kuran Solana’nın, kendini bu bölgelere de genişlettiğine dikkat çekiliyor. ROK Capital’in genel ortağı Brian Kang, “Güney Kore’deki yerel ortakları olarak Solana sistemine katılmaktan heyecan duyduklarını” belirtiyor.

Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! Ortaklık da Geldi

Fon aracılığıyla pek çok yatırım yapıldı

Açıklamalara göre yeni kurulan fon farklı projelere de yatırım yaptı. Bunların arasında Mercurial Finance, Synthetify, Symmetry, Parrot ve merkezi olmayan borsa (DEX) Serum da bulunuyor. Solana Vakfı Başkanı Anatoly Yakovenko, ROK Capital’i projesinin ihtiyaç duyduğu “güçlü ortak” olarak nitelendirdi. Ekibinin “daha fazla girişimciyi ve Solana’da inşa edilen ekipleri desteklemek için yeni fonla çalışmayı” sabırsızlıkla beklediğini de sözlerine ekledi.

Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! Ortaklık da Geldi

Kripto para projelerine yönelik, her geçtiğimiz gün daha da artıyor. Kriptokoin.com olarak da geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Master Ventures, 30 milyon dolarlık bir Polkadot ve Kusama fonu başlatacaklarını duyurmuştu. Asya bölgesinde faaliyet gösteren Master Ventures, bir blockchain inkübatörü ve profesyonel risk sermayedarı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.