Bu Altcoin Hacklendi! Fiyat Yüzde 95’ten Fazla Düştü

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin Hacklendi! Fiyat Yüzde 95’ten Fazla Düştü
  • Altcoin projesi SHARK’ın fiyatı, protokolün bilgisayar korsanları tarafından ekonomik olarak sömürülmesinin ardından, geçen hafta %95’ten fazla düşüş gösterdi.
  • Fonlar kasalarda SAFU’dur ve çekilebilir. AutoShark Finance ayrıca tazminat planını da duyurdu.

Altcoin projesi hacklendi! SHARK’ın fiyatı yüzde 95’ten fazla düştü

Binance Smart Chain (BSC)’a yapılan ani kredi saldırıları artık günlük bir olay haline geliyor. DeFi protokolleri, BSC platformunu kullanan saldırganlara karşı çok daha savunmasız hale geliyor. Bir hafta içinde üçüncü bir ani kredi saldırısı olayında, AutoShark Finance en son kurban oldu. Blockchain güvenlik ve veri analizi firması PeckShield bu olayı bildirdi ve AutoShark Finance tarafından da hack saldırısı onaylandı. En son blog gönderisinde DeFi protokolü şunları söyledi:

Exploiter saldırı için 36.800.000 dolar, 100.000 BNB kullandı ve yaklaşık 2.500 BNB sömürüldü. 100.000.000 SHARK tokeni basıldı ve LP havuzundaki tüm likiditeyi boşaltmak için kullanıldı. Çünkü token pazarımız küçüktü (yalnızca yaklaşık 2.000.000 dolardan) ve hemen 1inch -> AnySwap üzerinden satılan SHARK tokenleri…

Bu Altcoin Hacklendi! Fiyat Yüzde 95’ten Fazla DüştüSHARK grafiği – Kaynak: CoinGecko

Coin Gecko’dan gelen verilere göre, altcoin projesinin tokeni olan SHARK, geçen hafta değerinin %95’inden fazlasını kaybetti. Yukarıdaki grafikte görebileceğimiz gibi, 18 Mayıs’ta SHARK 2 doların üzerinde bir fiyattan işlem görüyordu. Basın zamanında, 0,05 dolara kadar düştü.

AutoShark Finance: Tüm fonlar güvende! Zararı karşılayacağız

Blog gönderisinde, AutoShark Finance hiçbir kasanın tehlikeye atılmadığını ve tüm fonların güvende olduğunu onaylıyor. Para yatırma işlevi şimdilik devre dışı bırakıldı ve DeFi protokolü, belirli sorunları karıştırıp tüm önleyici tedbirleri uyguladıktan sonra 1 Haziran’dan itibaren işlemlere devam edecek. Kullanıcılar paralarını çekmek isterlerse, Panther Havuzları aracılığıyla bunlara yine de erişebilirler. AutoShark Finance, istismar sırasında sömürülen tüm SHARK holdinglerini yakacaklarını duyurdu. Ayrıca, bir tazminat planı da hazırladılar. Plan şunları içeriyor:

Kaybedilen piyasa değeri için orijinal SHARK sahiplerini taşımak ve zararı telafi etmek için yeni bir JAWS tokeni çıkaracağız (Kasalarımızdan sıfır kayıp vardı). Yeni token JAWS, bloktaki anlık görüntüye göre tüm SHARK ve LP sahiplerine dağıtılacaktır.

Bu Altcoin Hacklendi! Fiyat Yüzde 95’ten Fazla Düştü

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere BSC, DeFi yatırımcıları ve ekonomik istismara maruz kalan protokoller ile ani kredi saldırılarına karşı savunmasız hale geliyor. Geçen hafta, PancakeBUNNY ve Bogged Finance da bu tür saldırıların kurbanı oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.