Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Solladı! İşte Sebebi…

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Solladı! İşte Sebebi…

Bitcoin ve birçok altcoin’in düşüş yaşadığı hafta sonu, bir altcoin projesi rekor kırdı. Solana’nın SOL tokeni, Pazar günü yeni zirveler çizdi. Uzmanlara göre yükselişinin ardında ise ağ benimsemesinin artması ve ve teknik bir kırılma yatıyor…

Popüler altcoin, hafta sonu güçlü yükseldi

Verilere göre SOL tokeni Pazar günü 52.42 dolara kadar yükseldi ve 24 saatlik işlem döngüsünde yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı. Cointelegraph’tan Sam Bourgi’ye göre bu durum, SOL için tüm zamanların en yüksek seviyesine ve psikolojik 50 dolar seviyesinin üzerindeki ilk kesin kırılmaya işaret ediyordu. Solana, ivmesinin bir kısmını kaybetmeden önce 2 Mayıs’ta 49.99 dolara yükselmişti. Ardından 50 dolarlık hedef, iki hafta boyunca belirsiz kalmıştı. Yazım sırasında SOL, 49.40 dolardan işlem görüyor.

Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Solladı! İşte Sebebi…5 günlük SOL/USD grafiği. Kaynak: TradingView

Mevcut değerlerle Solana’nın toplam piyasa değeri 13.5 milyar dolar ve kripto para piyasasında değer sıralamasına göre 15.sırada yer alıyor. Solana, Pazar günü Bitcoin ve Ethereum’dan (ETH) büyük ölçüde daha iyi performans gösterdi, çünkü Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere en büyük iki kripto para birimi, Elon Musk’ın tweet’leri nedeniyle satış dalgasına maruz kaldı. SOL, Bitcoin’e karşı %24 arttı ve son 24 saatte ETH’ye karşı %28 yükseldi. Pazar günü Bitcoin fiyatı %10 oranında düştü. ETH de aynı şekilde. Genel altcoin piyasasında da düşüşler gözlemlendi.

Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Solladı! İşte Sebebi…

Solana’da ağ aktivitesi yükseldi

Solana, son aylarda en aktif blockchain ağlarından biri olarak karşımıza çıktı. Ağ, yakın zamanda protokollerini ve merkezi olmayan uygulamalarını geliştirmek için Solana Vakfı hibe programı aracılığıyla stratejik yatırım ile 40 milyon dolar kazandırdı. Solana’da Mart ayından bu yana DeFi uygulamalarının yoğun olduğu 50’den fazla proje başlatıldı. Solana tabanlı projelerin mevcut kullanıcılara airdrop ile SOL dağıtması ile token’a olan talep artıyor. Daha ucuz Ethereum alternatifleri arayışı, Solana’nın ağ etkinliğindeki son büyümesinin potansiyel bir nedeni olarak gösterildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.