Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Lideri Oldu!

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Lideri Oldu!

Son bir haftadır Tesla CEO’su Elon Musk tarafından en çok tercih edilen en büyük meme-coin’i ve beşinci en büyük altcoin olan Dogecoin (DOGE), öncü kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi.

Dogecoin, lider kripto para birimi Bitcoin’i ve en büyük altcoin olan Ethereum’u geçti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, bu haftanın ortalarında en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’te listelenmişti. Bu listeleme ve Elon Musk’ın tweet’leri sayesinde DOGE, yüzde 24 arttı. Musk’ın tweet’inin, altcoin yükselişinde daha etkili olduğu gözlemleniyor. Bitcoin bu süreçte yüzde 6.2, Ethereum ise yüzde 14.9 yükseldi. Çarşamba günü altcoin, yatırımcılara yüzde 30’luk bir kazanç sağladı.

Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Lideri Oldu!

DOGE’un yüzde 30 artmasının sebebi

Dogecoin de geçtiğimiz yıl yüzde 14.000 oranında büyük bir artış gösterdi. Cuma günü DOGE ile ilgili tweet’inde, elektrikli araba şirketi Tesla’nın CEO’su, “sonsuz DOGE arzının” ABD Merkez Bankası tarafından üretilen “sonsuz dolar arzından” çok farklı olmadığını ima etmişti. Bu tweet, DOGE yatırımcılarını heyecanlandırdı. Öte yandan Bitcoin, Çin’den gelen ve Bitcoin (BTC) madenciliğine yönelik önlemlerin alınacağına dair basına yansıyan haberler sebebiyle uzun bir süredir 40 bin dolar sınırını aşamıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.