Bu Altcoin 300x Yaptı! Bitcoin Borsası Listeleyecek

Kriptocat Haber Editörü
Bu Altcoin 300x Yaptı! Bitcoin Borsası Listeleyecek

Dünyanın en eski Bitcoin borsalarından biri olan Kraken, 28 Mayıs’ta altcoin projesi Mina Protocol (MINA) için para yatırma ve çekme işlemlerinin açık olduğunu duyurdu. Borsanın açıklamasına göre, altcoin için ticaret 1 Haziran’da başlayacak. Borsa tarafından sunulacak ticaret çiftleri şunlardır: MINA/USD, MINA/EUR, MINA/BTC ve MINA/GBP.

Borsa, “Coinlist satışına katıldıysanız, 1 Haziran’dan sonra olması gereken para çekme işlemlerini etkinleştirdiklerinde MINA‘yı Kraken’e yatırabileceksiniz” dedi. Kraken ayrıca, MINA token ticaretinin şu anda ABD, Kanada, Japonya ve Avustralya’da bulunan kişi veya kuruluşlara sunulmadığını da kaydetti.

Kraken’in 1 Haziran’da listeleyeceği Mina Protocol (MINA) nedir?

Altcoin projesi Mina Protocol (MINA), kısa ve öz bir Blockchain’e sahip ilk kripto para birimi protokolüdür. Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para birimleri yüzlerce gigabayt veri depolar ve zaman geçtikçe Blockchain’leri yalnızca boyut olarak artacaktır. Ancak uzmanlara göre, Mina ile kullanım ne kadar büyürse büyüsün, Blockchain her zaman aynı boyutta kalır – yaklaşık 22 kb  (birkaç tweet boyutu). Bu, katılımcıların ağı hızla senkronize edip doğrulayabileceği anlamına gelir.

Bu Altcoin 300x Yaptı! Bitcoin Borsası Listeleyecek

Bu durum, bir tür kısa ve öz kriptografik kanıt olan zk-SNARK’lar sayesinde mümkün olur. Bir Mina nodesi her yeni blok ürettiğinde, bloğun geçerli olduğunu doğrulayan bir SNARK proof da üretir. Tüm node’ler, tüm zincirin aksine small proof saklayabilir. Mina Protocol, blok boyutu hakkında endişelenmenize gerek kalmadan, ölçekte merkezi olmayan bir Blockchain sağlar.

Altcoin projesi MINA’nın tokeni, ICO fiyatından 300 kat daha yüksek fiyatta!

Nisan 2021’de Blockchain projesi, resmi ortağı CoinList aracılığıyla Topluluk Satışında sadece dört saat içinde toplam 18,75 milyon dolar topladı. Protokol daha önce Coinbase Ventures ve Paradigm gibi yatırımcılardan Mayıs 2018’de 3,5 milyon dolarlık bir tohum turu ve Nisan 2019’da 15 milyon dolarlık bir A Serisi finansman turunda da fon topladı.

Bu Altcoin 300x Yaptı! Bitcoin Borsası Listeleyecek

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Ekim 2020’de Mina, diğerlerinin yanı sıra HashKey Capital, NGC Ventures ve Fenbushi Capital’in katılımıyla Three Arrows Capital ve Bixin Ventures’tan 10,9 milyon dolar topladı. CoinMarketcap’a göre, şu anda altcoin projesi MINA’nın tokeni, ICO fiyatından 300 kat daha yüksek olan bir fiyatla BitZ’de 70 dolar karşılığında işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.