Bu 3 Unutulmuş Altcoin, Top 10 Blockchain’e Liderlik Ediyor!

Kriptocat Haber Editörü
Bu 3 Unutulmuş Altcoin, Top 10 Blockchain’e Liderlik Ediyor!

Son 24 saat içinde en çok işlem yapılan on blockchain, daha az tanınan altcoin projelerinin hakimiyetini gösteriyor. Kümülatif olarak en üstte bulunan blockchain, son 24 saatte yaklaşık 40.58 milyon işlem kaydetti. NFT odaklı WAX (WAXP) blockchan’i, kategorideki tüm işlemlerin yüzde 30.8’ini oluşturuyordu. 12.52 milyon işlem ile en fazla işleme sahipti.

Unutulmuş altcoin projelerinin ağları canlılık gösterdi

Öte yandan enerji tasarruflu blockchain Hedera Hashgraph (HBAR), 4.67 milyon işlemle ikinci sırada yer alırken akıllı sözleşme blockchain’i Telos (TLOS) 4.43 milyon işlem kaydetti. EOS, 3.48 milyon işlemle dördüncü sırada yer alırken TRX, 3.34 milyon işlemle ilk beş kategorisini sonlandırıyor. En yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimleri arasında Ethereum, 1,31 milyon işlemle dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bu 3 Unutulmuş Altcoin, Top 10 Blockchain’e Liderlik Ediyor!Kaynak: Blocktivity

İşlem sayısı, bireylerin ve yatırımcıların kullandıkları blockchain’leri gösterir. Ek olarak işlem sayısı yatırımcılara yatırım yapabilecekleri blockchain’leri ölçmek için bir analiz sunar. Kayda değer bir nokta, blockchain’lerin hızlarının işlem sayılarını etkileyen önemli bir faktör olması. Bu durumda blockchain’lerin işlem hızı ne kadar yüksek olursa, bir taraftan diğerine daha iyi veri aktarabilir ve işlemleri onaylayabilir.

Bu 3 Unutulmuş Altcoin, Top 10 Blockchain’e Liderlik Ediyor!

Bu durum ne anlama geliyor?

Ayrıca, işlem sayısı açısından en üstte yer alan blockchain’lerden bazıları Bitcoin gibi lider ve yerleşik ağlar ile eksikliklerini iyileştirmeyi amaçlayan faktörlere odaklı ağlardan. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçen ay güç tüketimi endişeleri nedeniyle BTC ilgi odağı haline geldi. Bu nedenle çevre merkezli kripto yatırımcıları HBAR gibi platformları ilgi odağı haline getirerek enerji açısından verimli ağları arıyor olabilirler.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.