Bu 3 Altcoin, Musk Dump’ından Etkilenmedi! İşte Nedeni…

Kriptocat Haber Editörü
Bu 3 Altcoin, Musk Dump’ından Etkilenmedi! İşte Nedeni…

Birkaç Altcoin, Bitcoin Tesla FUD’undan kaçmayı başardı. Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasaları, Elon Musk’un ortaya çıkardığı şok edici bir olayda bir gecede toplam 602 milyar dolarlık kayıplar yaşadı. Milyarder girişimci, şirketi Tesla tarafından sunulan elektrikli araçlar için Bitcoin’i kabul etme kararından caydı. Çevresel endişelere atıfta bulunarak, Bitcoin madenciliğinin birçok fosil yakıt yakılması ve özellikle kömür gerektirdiğini belirtti. ABD’de Çarşamba günü geç saatlerde Musk’ın tweet’lerinin ilk beş dakikasında Bitcoin fiyatları keskin bir şekilde düşmeye başladı. Fiyatlar Perşembe günü Asya-Pasifik seansına daha da düştü ve bir noktada 46.000 Dolar’lık gün içi en düşük seviyeyi kaydetti.

Altcoinler, Bitcoin’in peşinden sürüklendiler. Musk’ın ciroları sayesinde son zamanlarda patlayan bir kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere bazı önde gelen altcoinlerde büyük aşağı yönlü düzeltmeler yaşandı ve altcoin’lerde 367 milyar dolardan fazla kayıp görüldü. Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) de önceki günlük seanslarda etkileyici kazançların ardından gün içi büyük düşüşler bildirdiler. Bununla birlikte, bazı altcoinler, yakın vadede güçlü temel kurulumları sayesinde acımasız çöküşten sağ çıkmayı başardı. En kayda değer üç Altcoin’e bir göz atalım.

Altcoin Aave

Neredeyse tüm en iyi altcoin’ler düştüğü için Aave olağanüstü bir performans sergiledi. Aave protokolünün üzerinde bir yönetim token’i görevi gören ERC-20 token’i, günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 640 $’a ulaşmasına rağmen Çarşamba seansını %11.62 artışla 511 $’dan sonlandırdı. Musk’ın Bitcoin karşıtı duyurusunun, diğer altcoinlerde olduğu gibi Aave’yi de etkilediği aşikar görünüyordu. Ancak Aave, benzerlerinden farklı olarak, ani düşüş baskısına karşı daha dirençli görünüyordu.,

Bu 3 Altcoin, Musk Dump’ından Etkilenmedi! İşte Nedeni…

Token Perşembe günü yükseliş eğilimini korudu ve GMT 08:13 itibariyle yaklaşık 589 $’dan işlem gördü. Temel bilgiler, Aave’yi ciddi düşüş saldırılarından korudu. İlk başta, Aave’nin kurucusu Stani Kulechov, merkezi olmayan finans protokolünün kurumsal oyuncular için bir “özel havuz” oluşturduğunu ortaya çıkardı. Yeni izin verilen havuzun, merkezi olmayan finans ekosistemine dahil olmadan önce Aave’nin borç verme ve borçlanma hizmetlerine alışmak isteyen yatırımcılar için bir emülatör işlevi göreceğini belirtti. Kurumsal katılım olasılığı, Aave’nin yükseliş eğilimini olduğu gibi tuttu. Yukarı yönlü duygu, Aave’nin büyüyen likidite havuzundan daha da güçlendi. DeFi analiz platformu DefiLlama’ya göre, bu yılın başındaki yaklaşık 2 milyar Dolar’a kıyasla şu anda 12.83 milyar Dolar tutarında bir likidite havuz söz konusu.

Alpha Finance (ALPHA)

Sıradaki koin, Altcoin’lerin düşüş çılgınlığına neredeyse karışan ancak yine de kaçan bir sonraki kripto para birimi Alpha Finance.

Merkezi olmayan varlık yönetimi platformu, şu anda kendi kanatları altında Alpha Homora adlı  kaldıraçlı bir getiri çiftçiliği protokolü çalıştırıyor ve kullanıcılarının teklif sunmasına ve kendi yerel token’i olan ALPHA’ya sahip olmaları durumunda operasyonel ve stratejik kararları oylamasına olanak tanıyor. Alpha Finance havuzuna likidite sağlarlarsa ALPHA da kazanabilirler. Elon Musk şoku, ALPHA’yı Çarşamba günkü yukarı yönlü hareketinden bir nefes almaya teşvik etti ve burada potansiyel bir yükseliş patlaması gerçekleştirerek son iki ayın en yüksek seviyesini test etti. ALPHA/USD kuru Çarşamba günkü zirvesi olan 2.465 Dolar’dan neredeyse %23 düştü. Ancak ikili, yeni bir ortaklık lansmanı ve Alpha Homora protokolünün devam eden başarısı da dahil olmak üzere destekleyici yukarı yönlü temellere yönelik adımlarını hızla geri aldı.

Bu 3 Altcoin, Musk Dump’ından Etkilenmedi! İşte Nedeni…

Alpha Homora havuzlarında kilitli olan toplam hacim, şu anda 1,37 milyar Dolar’a kıyasla Pazartesi günü 1,35 milyar Dolar’ı aştı. 2021’in başında, kilitlenen toplam değer yaklaşık 188,5 milyon Dolar’dı. Artış, Alpha Homora’nın şimdiye kadar başarılı bir şekilde koştuğunu gösteriyor. ALPHA/USD Perşembe seansında %20’den fazla toparlandı ve geri kazanımı Alpha Homora TVL ile aynı adımlarla eşleşti. Bu arada Alpha Finance, “güvenliği, ölçeklenebilirliği ve esnekliği sağlamak” için en büyük veri oracle sağlayıcılarından ikisi olan Band Protocol ve Chainlink’in verilerini içeren Alpha Oracle Aggregator’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bitcoin’in düşüşleri, ALPHA’nın genel yukarı yönlü eğilimini telafi etmede endişeli bir şekilde çok az şey yaptı.

Ethereum

Ethereum’un (ETH) Bitcoin ile pozitif korelasyonu, Çarşamba gecesi belirli bir derecede kazancın kesintiye uğramasına neden oldu. Bununla birlikte, piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi, Aave ve Alpha Finance gibi orta vadeli zaman dilimlerinde daha güçlü kaldı. Ethereum’un düşüşünün en önemli sonucu, Bitcoin trendleriyle güçlü bir korelasyon geçmişine rağmen temel destek seviyelerinin üzerinde tutunabilme yeteneğiydi. ETH / USD kuru önceki seansı Perşembe günü gün içi en yüksek seviyesi olan 4.055 Dolar’a kıyasla neredeyse %8.45 düşüşle 3.826 Dolar seviyesinden kapattı.

Bu 3 Altcoin, Musk Dump’ından Etkilenmedi! İşte Nedeni…

Ethereum’un bir blockchain projesi olarak ve bir yatırım varlığı olarak yükselişine katkıda bulunan en büyük faktörler arasında değiştirilemez token’lerin ve DeFi’nin yükselmesi yer alıyor. Bu arada, Ethereum blok zincirini enerji yoğun proof of work aşamasından daha hızlı bir proof of stake aşamasına geçirmeyi öneren Temmuz ayında yapılacak olan Londra yükseltmesi, daha düşük işlem ücretleri ve ölçeklenebilirlik vaat ediyor. Boğalar bu adımın, daha fazla kripto projesine katılacağını ve ETH token’lerine olan talebi artırması gerektiğini düşünüyor. ETH/USD, diğer altcoinlerin aksine yedi günlük karlılığını koruyor ve şimdi %11 arttı. Aave ve Alpha Finance ayrıca yedi günlük ayarlanmış bir zaman diliminde sırasıyla %25 ve %13 arttı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.