Bu 2 Altcoin’e Dikkat! İşte Gelecekte Neler Olabileceği…

Kriptocat Haber Editörü
Bu 2 Altcoin’e Dikkat! İşte Gelecekte Neler Olabileceği…

Polygon (MATIC)’un yükselişi, geçtiğimiz haftalarda birçok kişinin ilgisini çekti. Özellikle MATIC’in 3 yıldır piyasalarda olması nedeniyle büyümesi diğer projelerin çoğunu aşması şaşırttı. Bu yükselişin ortasında bir kripto para uzmanı, Polygon ve Aave arasında bir ilişkiye dikkat çekti. İşte, iki altcoin projesinin arasındaki bağlantılar…

MATIC şimdi makro-ekonomik bir aşamada mı?

Birçoğuna göre Polygon’un ağı, 2021’de Ethereum tarafından kurulan tabandan yararlandı. Sayısız DeFi projesi, ağlarını ETH veya diğer platformlarda başlatmak için yarışıyor ve bu, artan işlem sayılarına ve yüksek ücretlere yol açıyor. Ücretler bir noktada ulaşılamaz hale geldiğinde Ethereum “tavan seviyesine” hızlı bir şekilde ulaştı. Binance Smart Chain günde 11 milyon işlemle zirvede ilk liderliği alırken, dün, günlük işlem sayısında Polygon öndeydi.

Bu 2 Altcoin’e Dikkat! İşte Gelecekte Neler Olabileceği…

Raporlar, Polygon’un Ethereum’da zaten kanıtlanmış olan DeFi uygulamalarını barındırması nedeniyle, Polygon’un artık BSC’ye göre daha avantajlı olduğunu gösteriyor. Polygon’un kullanıcı tabanını ne kadar hızlı kurduğu ise övgüye değer.

AAVE ve Polygon: İki altcoin projesi arasındaki bağlantı

Kripto uzmanı Biraajmaan Tamuly, piyasa değerine göre 27.sırada bulunan altcoin AAVE ile MATIC arasında bir ilişki olduğunu düşünüyor. Yani, “Direkt bir bağlantı yok, ancak gerçekten verimli bir çalışma koşulu var.” AAVE işlemlerini Polygon üzerinde gerçekleştiren ortalama kullanıcı sayısı sürekli olarak arttığından, Polygon ağındaki AAVE hızladı. AAVE’yi Polygon’da kullanan benzersiz adresler, yalnızca en son piyasa çöküşü sırasında görülen küçük bir gerilemeyle birlikte sürekli olarak arttı.

Bu 2 Altcoin’e Dikkat! İşte Gelecekte Neler Olabileceği…Polygon ağındaki Aave adreslerinin sayısı

Ancak AAVE, Polygon’a güvenilirlik açısından ne sunuyor? AAVE, muhtemelen DeFi’deki en büyük borç verme protokollerinden biri. Hatta, Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere AAVE, protokolün yeni likidite teşviklerini uygulamasıyla bir süreliğine lider durumdaydı.

Bu 2 Altcoin’e Dikkat! İşte Gelecekte Neler Olabileceği…

Polygon ve AAVE arasıdaki bağlantıya geri dönecek olursak Tamuly, “Polygon, AAVE’nin daha hızlı ve güvenilir işlemler için gereksinimlerini kraşılıyor ve karşılığında AAVE, daha fazla etkinlik ve genel güvenilirlik sağlıyor. MATIC ve AAVE’nin fiyat değerlendirmesi, bir doygunluk noktasına ulaşmış olabilir, ancak her iki tokenin de piyasada ileriye dönük daha yüksek bir fiyat korelasyonu elde etmesi şaşırtıcı olmayacaktır,” ifadelerini kullanıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.