BtcTurk’ten Güvenlik İhlali İddialarına İlişkin Açıklama Geldi

Kriptocat Haber Editörü
BtcTurk’ten Güvenlik İhlali İddialarına İlişkin Açıklama Geldi

Kripto para borsası BtcTurk ile ait toplumsal medyada çeşitli argümanları ortaya atılmıştı. Anonim bir kullanıcının paylaşımına nazaran, BtcTurk kullanıcılarının çeşitli bilgilerinin sızdığı belirtilmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Anonim olarak yapılan paylaşımlarda, BtcTurk kullanıcılarına ilişkin olduğu argüman edilen, e-posta hesapları, ikamet adresleri v.b. üzere bilgiler ortaya çıkmıştı.

BtcTurk mevzuyla ilgili Twitter hesabından bir açıklama yayınladı:

Pahalı kullanıcılarımız, Sistemlerimizde rastgele bir olağandışı durum bulunmamaktadır. Bilgi güvenliği ve yazılım gruplarımız 7/24 sizlerden gelen tüm teklif ve bildirimleri incelemeye, @BtcTurkDestek Grubu tüm sorularınızı cevaplamaya devam ediyor. Toplumsal medya ve kimi internet sitelerinde #BtcTurk hakkında gerçeği yansıtmayan bilgi paylaşımlarına karşı gerekli türel süreç başlatılacak olup, titizlikle takip edilecektir. Her vakit olduğu üzere #Bitcoin ve kriptopara süreçlerinizi itimatla gerçekleştirebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.