BTCTürk saklama kuruluşu kuruyor

Kriptocat Haber Editörü
BTCTürk saklama kuruluşu kuruyor

Türk kripto Borsaları, Thodex skandalının akabinde kullanıcıların itimadını tekrar kazanmaya çalışıyor. En büyük borsalardan BTCTürk’ün CEO’su Özgür Güneri, karşı taraf riskini yok edecek bir saklama kuruluşu kuracaklarını lisana getirdi.

Güneri, “Yönetimi başka takımı başka lokasyonu başka, memleketler arası saklama standartlarına uygun saklama hizmeti veren, yüksek güvenlik standartlarına sahip bir kurumsal yapı oluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Bloomberg’e konuşan Güneri, yılın son çeyreğinde faaliyete geçebilecek olan bu kurumdan, öbür borsaların da yararlanabileceğini kaydetti ve “Daha sonra, müşterilerimizi sigortalamayı da hedefliyoruz” dedi.

Türkiye’nin kripto sancısı ikinci borsanın çöküşüyle büyüyor Masak Thodex’in Türkiye’deki banka hesaplarına bloke koydu. Thodex ve akabinde Vebitcoin’in kapılarına kilit vurmasının akabinde daldaki riskin yayılabileceği kaygısı de gündeme geliyor.

Deniz Yatırım araştırma kısım şefi Orkun Gödek, kayıp yaşayan yatırımcıların diğer varlıklardaki konumlarını da kapatma yoluna gitmesi halinde sorunun büyüyeceğini lisana getirdi. Gödek, “Bu piyasa tabansız bir kuyu üzere. Hayatında mevduattan öbür bir yatırım yapmamış beşerler dahi bu alana girmiş. Düzenleme şart” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.