BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Kriptocat Haber Editörü
BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Önde gelen kripto paraların fiyat analizi ile karşınızdayız. Bitcoin ve Ethereum birkaç ayın en düşük seviyelerine düştüğünde traderlar teslim oldu. Teknik göstergeler, piyasaların önümüzdeki birkaç gün içinde değişken kalabileceğini gösteriyor. Bitcoin’in (BTC) 19 Mayıs’taki büyük kan banyosu, panik satışıyla sonuçlandı. Birkaç büyük altcoin, gün boyunca %25 ila %50 arasında düştü. Düşüşün boyutu, birçok büyük traderın pozisyonlarını terk etmiş olabileceğini ve kaldıraç işlemi yapan traderların büyük zararlar yazabileceğini gösteriyor. Salı günü müşterilerine sunduğu bir raporda JPMorgan Chase analistleri, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i altın lehine terk ettiklerine dikkat çekti. Bitcoin’in altına olan volatilite oranını göz önünde bulunduran JP Morgan, Bitcoin’in mevcut piyasa değerinin 35.000 Dolar olduğuna inanıyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Bugünkü muazzam düşüş muhtemelen birkaç kurumsal yatırımcıyı korkutacak ve alana girişlerini geciktirecek. Periyodik geri dönüşler ve keskin ayı rallileri olsa da, bir sonraki boğa koşusu aceleyle başlamayabilir. Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, CNBC’ye, düşüşün teslimiyet hissi verdiğini ve bu kırılmanın hızlı bir şekilde düzeltilemeyebileceğini söyledi. Keskin düşüş ve sonrasındaki toparlanmanın ardından, destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini analiz edelim.

BTC/USDT fiyat analizi

Bitcoin’in 17 Mayıs’ta boyun çizgisinin altındaki kapanışı düşüş eğilimi baş ve omuz modelini tamamladı. Alıcılar, 18 Mayıs’ta fiyatı tekrar boyun çizgisinin üzerine çıkarmaya çalıştılar, ancak bugünün şamdanındaki uzun fitilden görüldüğü gibi başarısız oldu.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Satış bugün ivme kazandı ve BTC/USDT kuru 31.653,73 Dolar’da H&S desen hedefini aşarak 29.257,95 Dolar’a düştüğü için kapitülasyona dönüştü. Bu düşüş, göreceli güç endeksini (RSI) Mart 2020’den bu yana ilk kez aşırı satım bölgesinin derinliklerine itti. Genel olarak, bu kadar keskin bir düşüşün ardından, daha yüksek seviyelerde short pozisyonlar başlatan traderlar kar alımı yapabileceğinden ve agresif boğalar kritik desteğin yakınında 28.850 Dolar’dan satın alabildiğinden, bir geri çekilme beklenebilir. Şamdan üzerindeki uzun kuyruk, düşüşlerde güçlü alım yapılmasına işaret ediyor, ancak mevcut seviyelerin yükselmesi kolay olmayabilir çünkü boğaların boyun çizgisinde büyük bir arzla karşılaşması muhtemeldir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite önümüzdeki birkaç gün boyunca 28.850 Dolar ile 44.000 Dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide edebilir.

ETH/USDT fiyat analizi

Ethereum (ETH), bugün 50 günlük basit hareketli ortalamanın (2.760 Dolar) ve %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düştü. Bu durum, panik satışıyla sonuçlandı ve en büyük altcoin,% 78.6 düzeltme seviyesinin altına inerek 1.949.41 Dolar’a düştü ve gün içi düşük 1.801.60 Dolar’a kadar geriledi.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Bununla birlikte, küçük bir olumlu işaret, alıcıların şamdan üzerindeki uzun kuyruktan görüldüğü gibi agresif bir şekilde düşüşü satın almış olmasıdır. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerinde tutabilirse, ETH/USDT kuru 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (3.370 Dolar) yükselebilir. Duygu negatife döndüğünden, bu hareketin ayılardan satışları çekmesi muhtemeldir. Fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, parite 50 günlük SMA’ya düşebilir. Bu seviye tutarsa, parite hareketli ortalamalar arasında konsolide olabilir. Öte yandan, ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerse, parite kademeli olarak 1.801.60 Dolar’a düşebilir. Bu seviye tutarsa, parite birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalabilir. Bununla birlikte, ayılar fiyatı 1.801.60 Dolar’ın altına çekerse, aşağı hareket 1.289.09 Dolar’a ulaşabilir.

BNB/USDT fiyat analizi

Alıcılar, 17 ve 18 Mayıs’ta 480 dolarlık desteği savundular ancak bugün aralıksız satışlar Binance Coin‘i (BNB) 280 dolara sürükledi. Bugünkü düşüşle birlikte, altcoin 26 Mart’ta 233.81 dolardan başlayan boğa koşusunun %100 geri çekilmesine yaklaştı.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Hareketli ortalamalar düşüş eğiliminin eşiğinde ve bu eğilimin yükselişten düşüş eğilimine geçtiğini gösteriyor. Mevcut seviyeden herhangi bir rahatlama rallisinin 428 Dolar’da ve yine 480 Dolar’da sert dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat herhangi bir seviyeden düşerse, BNB/USDT kuru 233.81 Dolar’ı yeniden test edebilir. Bu seviye de yol verirse, bir sonraki destek 186.10 Dolar’dır. Boğaların bu bölgeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir.

ADA/USDT fiyat analizi

Cardano (ADA), 18 Mayıs’ta boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteren bir gün içi mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Belirsizlik bugün olumsuz yönde çözüldü ve boğalar tarafından büyük bir uzun süren tasfiyelerle sonuçlandı.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Teslimiyet, ADA / USDT kurunu 23 Nisan’dan bu yana en düşük seviyesi olan 0,95 dolara çekti. Ancak, boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, düşüşü agresif bir şekilde satın aldı. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (1.74 Dolar) üzerinde tutabilirse, daha düşük seviyelerde güçlü bir talep gösterecektir. Parite daha sonra birkaç gün için 1.48 ila 2 Dolar arasında konsolide olabilir. Tersine, fiyat düşerse ve 1,48 Dolar’ın altına inerse, parite kademeli olarak 1 Dolar’a düşebilir.

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz birkaç gün boyunca 20 günlük EMA’nın (0,46 Dolar) üzerinde kalmasına rağmen, boğalar güçlü bir toparlanma sağlayamadı. Bu, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterdi.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

DOGE/USDT kuru 50 günlük SMA’nın (0,30 Dolar) altına düştü ve gün içi 0,21 Dolar’a geriledi. Boğalar, günün mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, düşüşü agresif bir şekilde satın aldılar. Boğalar fiyatı 0,35 doların üzerinde tutabilirse, parite 20 günlük EMA’ya yükselebilir. Bu seviyenin satışları çekmesi muhtemeldir ve parite daha sonra birkaç gün boyunca hareketli ortalamalar arasında fiyat aralığına bağlı kalabilir.

XRP/USDT fiyat analizi

XRP, 18 Mayıs’ta simetrik üçgenin direnç çizgisini deldi. Ancak şamdan üzerindeki uzun fitil, boğaların kırılmayı sürdüremediğini gösteriyor. Fiyat yönünü tersine çevirdi ve üçgenin destek çizgisinin altına düştü, bu da büyük long likidasyonlara neden oldu.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların düşüşü 0,88 Dolar’daki kritik destekten satın aldığını gösteriyor. Alıcılar şimdi fiyatı üçgene geri çekmeye çalışacaklar, ancak hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşmaları muhtemeldir. Fiyat 50 günlük SMA’dan (1,31 Dolar) düşerse, XRP/USDT kuru kademeli olarak 0,88 dolara düşebilir. Destek tutarsa, parite birkaç gün için 1,20 ila 0,88 dolar arasında konsolide olabilir.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) 18 Mayıs’ta hareketli ortalamalarda destek almaya çalıştı ancak talep 42.59 dolardan düştü. Altcoin bugün düştü ve 3 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 18 Dolar’a geriledi.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Fiyat 26.50 doların altına kapanırsa, ayılar DOT/USDT kurunu düşürmete ve 18 dolarlık desteği yeniden test etmeye devam edebilir. Aksine, yardım rallisi 26.50 doların üzerinde devam ederse, teslimiyetin bitebileceğini gösterecektir. Parite daha sonra kademeli olarak 32.50 Dolar’a ve ardından hareketli ortalamalara yükselebilir. Fiyat genel dirençten gerilerse ve bir sonraki düşüşte 26.50 Dolar’ın üzerinde kalırsa, fiyat aralığına bağlı bir eylem ortaya çıkabilir.

BCH/USDT

Bitcoin Cash (BCH) 18 Mayıs’ta toparlanmaya çalıştı ancak 20 günlük EMA’nın (1.134 Dolar) üzerine çıkamadı. Günün mum çubuğundaki uzun fitil, traderların rallilerde sert direnç seviyelerine satış yaptıklarını gösterdi.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Satış, BCH / USDT paritesinin 940 doların altına düşmesinin ve bir sonraki kritik desteğin 686.75 doların altına inmesinin ardından ivme kazandı. Parite sonunda 26 Mart’tan bu yana en düşük seviyesi olan 473.84 Dolar’dan gün içi düşük bir seviyeye ulaştı. Agresif boğalar daha düşük seviyelerden alım yapmış gibi görünüyor ve bu da şamdan üzerindeki uzun kuyruktan görüldüğü gibi güçlü bir toparlanma ile sonuçlanıyor. Bununla birlikte, yardım rallisinin 940 dolar civarında bir engelle karşılaşması muhtemel. Fiyat bu dirençten düşerse, parite önümüzdeki birkaç gün için 442,96 dolar ile 940 dolar arasında geniş bir aralıkta konsolide edebilir.

LTC/USDT

Boğalar 17 Mayıs’ta 50 günlük SMA’yı (272 Dolar) savundular, ancak 18 Mayıs’ta toparlanmayı 20 günlük EMA’nın (299 Dolar) üzerine çıkaramadılar. Bu, traderların Litecoin (LTC) pozisyonlarını düşüş sırasında sattıklarını gösteriyor.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

Bugün satış yeniden başladı ve LTC/USDT kuru 50 günlük SMA’nın ve genişleyen kama modelinin destek çizgisinin altına düştü. Bu durum fiyatı 05 Şubat’tan bu yana en düşük seviye olan 143,57 Dolar’a çekerek panik satışına neden olmuş olabilir. Fiyat destek çizgisinin altına kapanırsa, ayılar satışa devam edebilir ve kartlarda 143,57 dolarlık bir yeniden test olabilir. Tersine, eğer fiyat tekrar takoza tırmanırsa, parite yine ayılardan satışla karşılaşma olasılığının bulunduğu hareketli ortalamalara yükselebilir.

UNI/USDT

Uniswap (UNI) 17 Mayıs’ta yükselen kanalın destek hattının altına düştü ancak boğalar fiyatı 18 Mayıs’ta tekrar aralığa itti. Ancak, alıcılar 20 günlük EMA’daki (36 Dolar) engeli aşamadı.

BTC, ETH, BNB, ADA, DOGE, XRP, DOT, BCH, LTC ve UNI Fiyat Analizi

UNI/USDT kuru bugün geri döndü ve kanalın destek çizgisinin altına düştü. Satış, 25,52 dolarlık desteğin kırılmasının ardından ivme kazandı. Bu, long pozisyonların likidasyonuna neden olmuş ve gün içi en düşük 16 dolara düşmesine neden olmuş olabilir. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların bu düşüşü satın alması ve bir rahatlama rallisi başlatmaya çalışmasıdır. Bu ralli 30 Dolar’da ve ardından yine hareketli ortalamalarda sert bir dirençle karşılaşabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite 25.52 Dolar’a düşebilir ve birkaç gün için fiyat aralığına bağlı kalabilir. Alternatif olarak, fiyat 25.52 doların altında kapanırsa, ayılar kendi avantajlarından yararlanmaya ve fiyatı 16 dolara düşürmeye çalışabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.