Brooklyn Nets, Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmeye Hazırlanıyor

Kriptocat Haber Editörü
Brooklyn Nets, Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmeye Hazırlanıyor

The New York Daily News tarafından yayınlanan habere nazaran, Brooklyn Nets’in ana şirketi BSE Küresel, yakın gelecekte kripto paralar ile ilgili bir duyuru gerçekleştirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü basketbol kulübünün, Bitcoin’i (BTC) bilet satışı ve öbür eserler için kabul etmeye başlaması bekleniyor. Hatta isteyen oyunculara Bitcoin ile ödeme yapılabileceği de söz ediliyor.

Nets CEO’su John Abbamondi, grubun kripto para alanındaki birçok potansiyel ortak ile görüşmeler gerçekleştirdiğini tabir etti.

“Sektörü çok yakından izliyoruz. Bir dizi potansiyel ortakla görüşüyoruz.”

Abbamondi, Bitcoin konusunda epey heyecanlı olduğunu belirtti ve kriptonun potansiyelinden kelam etti:

“Bence Bitcoin‘in azınlık toplumunda güzellik için bir güç olma potansiyeli kelam konusu. Bu alan çok süratli bir halde gelişiyor ve muazzam bir potansiyel kelam konusu.”

Nets’in kripto para konusunda rastgele bir netlik olsa da, benimseme gerçekleştiği takdirde, kripto parayı benimseyen birinci NBA grubu olmayacak. Daha evvel Dallas Mavericks ve Sacramento Kings tarafından kripto para benimsemesi gerçekleşmişti.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.