Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Diğer Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Kriptocat Haber Editörü
Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Diğer Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

19 Mayıs’taki flaş düşüşün ardından başlayan Altcoin rallisi devam etti ve Ethereum, LINK, AAVE, CRV ve SUSHI gibi en iyi DeFi projeleri toparlandı. Aynı zamanda, Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en yüksek oranda borsalardan taşınma aşamasına geçti. Fiyat eğiliminin yanı sıra, Mayer Multiple 1.0’ın altına düştüğünde Bitcoin’in borsalardan ayrılması, piyasada korkuya işaret ediyor. Korku, kısa vadede Bitcoin fiyatı için yükseliş anlamına geliyor

Borsalardan ayrılan Bitcoin Altcoin rallisini nasıl etkiler?

Yukarıdaki fiyat grafiğine göre, Bitcoin’in fiyatı Mayıs 2021’in son haftasıyla neredeyse aynı seviyede yer alıyor. Fiyattaki her %10’luk düşüşün ardından, mevcut boğa sezonunda Bitcoin birikimi devam etti. Bu metriklerle borsadan ayrılan Bitcoin, kısa vadede hem Bitcoin hem de altcoinler için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin’in hakimiyeti düşük seviyede olduğundan, Ethereum ve Link tarafından yönetilen bir altcoin rallisi için alan var.

Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Diğer Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin fiyatındaki 33.000 Dolar seviyesine kadar olan son düşüş, altcoin piyasa değerinde de düşüşe yol açtı. Bitcoin ve en iyi altcoinler arasındaki yüksek korelasyon, altcoin rallisi ve fiyatı üzerinde etkiye neden oldu. Bununla birlikte, Bitcoin için traderlar arasındaki düşüş hissi, hakimiyette bir gerilemeye yol açtı ve bu durum altcoinler için yükseliş anlamına geliyor. Bitcoin hakimiyeti %41 seviyesinde yer aldı. Bu seviye bir altcoin rallisinin daha olası olduğuna işaret eden başka bir metrik anlamına geliyor.

Ethereum’un aktif adreslerinin sayısı artıyor

Altcoinler arasında, Ethereum’un aktif adreslerinin sayısı her gün artmaya devam ediyor. Bu durum altcoinlerin blockchain ölçümlerinin sayısındaki ve hacmindeki artışın altcoinler için yükseliş olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in büyük HODLer’lar tarafından konsantrasyonu %12’ye düştü ve bu durum, altcoin rallisinin göstergesi durumunda. Bitcoin, mevcut fiyat seviyesinde düşük değerde kalmaya devam ediyor.

Geçmişte, Bitcoin’in aralıklı fiyat hareketi altcoinler için yükseliş anlamına geliyordu. Aynısı, eğilime bağlı olarak mevcut fiyat seviyesinde de muhtemel. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere, kurumlar DeFi projelerine yatırım yapmaya pek hevesli değiller. Ancak Bitcoin, Ethereum ve en iyi altcoinlere yatırım yaptılar. Bunun hem uzun hem de kısa vadede altcoin fiyatları üzerinde yükseliş etkisinin bulunduğunu belirtelim.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.