BNB, LINK ve ADA: Bu Altcoin’lerin Yatırım Modeli Neyi Gösteriyor?

Kriptocat Haber Editörü
BNB, LINK ve ADA: Bu Altcoin’lerin Yatırım Modeli Neyi Gösteriyor?

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in hakimiyeti %42’nin üzerine çıkarken, çoğu kripto para birimi trader’ına sorulan soru, kripto ayılarının geçtiğimiz hafta sonu neden 1 trilyon dolarlık düşüşü görmezden geldiğidir? Şimdi, önümüzdeki hafta sonu yaklaşırken, soru bir altcoin sezonu için daha da aşikar hale geliyor.

Altcoin’ler için yatırım modeli

Hem Bitcoin hem de en iyi Altcoin’lerin piyasa değerleri, önemli bir düzeltme sonrası geri dönüş yapıyor gibi duruyor. Dahası, akıllı sözleşme projeleri, DeFi ve NFT odaklı token’ler de hayatta kaldı. Aslında, TVL’de önemli bir düşüşe rağmen, bu hafta piyasa değeri düşük birkaç projede toparlanma olduğu görüldü.

BNB, LINK ve ADA: Bu Altcoin’lerin Yatırım Modeli Neyi Gösteriyor?

Üstteki DeFiPulse grafiğine göre TVL, Nisan 2021 sonundaki ortalama seviyeye toparlanmadan önce düştü. Söz konusu toparlanma büyük ölçüde teminatlı kredilerin hacmine dayanıyordu. Yine de, Çin’in kripto para birimlerini yasaklaması gibi engellere rağmen, birkaç Altcoin satış baskısına direndi. ETH, ADA, BNB ve XRP gibi en iyi altcoinler söz konusu olduğunda, volatilitedeki düşüş uzun vadede karlı olabilir.

BNB, LINK ve ADA: Bu Altcoin’lerin Yatırım Modeli Neyi Gösteriyor?

IntoTheBlock’un yukarıdaki grafiğine göre, Ethereum’un volatilitesinin 2.629 $’lık fiyat seviyesini dikkate alırsak %134 olduğu gözlemlendi. Fiyat rallisi ile volatilite artarken, dip fiyat sırasında volatilite düştü. Benzer şekilde, BNB, LINK ve ADA için volatilite toparlanma aşamasında katlanarak arttı. Bu durum traderların ve kripto para birimi ayılarının 1 trilyon dolarlık düşüşü görmezden gelmelerinin temel nedeni olabilir. Ayrıca zombi projeleri olarak ortaya çıkan akıllı kontrat projelerinin sayısı iki hafta önceki düzeltmeden bu yana düştü. Akıllı sözleşme kullanımındaki ve trader sayısındaki artışla birlikte, ilk 10 altcoin ve en iyi DeFi token’lerindeki istikrar ve büyümenin yükselişte olması muhtemel. Traderlar dip fiyattan acaba ne bekliyor? Fiyatla birlikte volatilite düşerse, aşağıdaki düşüşün, son bir yılda BNB, LINK ve ADA gibi altcoinleri tutan HODLer’larda daha fazla birikim ve artışa yol açması muhtemeldir. Bu, en iyi altcoinler için HODLer kompozisyonunu değiştirecektir. Kriptokoin.com olarak baktığımızda bu durum fiyat rallisi değiştikçe dikkat edilmesi gereken bir ölçüdür.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.