Bloomberg Analistleri Açıkladı: Bitcoin 20 Bin mi yoksa 100 Bin Dolara mı Gidiyor?

Kriptocat Haber Editörü
Bloomberg Analistleri Açıkladı: Bitcoin 20 Bin mi yoksa 100 Bin Dolara mı Gidiyor?

Bloomberg analistleri bugün Bitcoin ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundular. Analistler BTC için 20.000 Dolar seviyesinin altının muhtemel olmadığını, ancak 100.000 dolara ulaşma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu belirttiler.

Bitcoin için hangi seviyeler önemli?

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone tarafından paylaşılan bir açıklama, Bitcoin ve Ethereum’un durumunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Analist amiral gemisi kripto para biriminin 100.000 Dolar’a ulaşması gerektiğini belirtiyor. Bitcoin 38.000 Dolar bandında işlem görürken, Bloomberg raporunun yazarları BTC’nin “boğa piyasasında” olabileceğini söylüyor. Bloomberg Galaxy Crypto Index (BGCI), bir boğa piyasasının Haziran ayında başlamasının muhtemel olduğunu gösteriyor. Şu anda, lider kripto para birimi, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 62.700 dolardan yüzde 50 düştükten sonra 38.000 dolar civarında bir temel oluşturuyor. Rapora göre, şimdi birçok spekülatif varlığın etkilendiği ancak Bitcoin’in temellerinin bozulmadan kaldığı vurgulanıyor.

“Azalan arz ve önemli nakit akışları”

Rapor, Bitcoin’in yükselişinin potansiyel olarak devam etmesinin en önemli nedenlerinden birinin, bu yıl Bitcoin’e hem kurumsal bazda hem de bireysel bazda akan paranın azalan arz karşısında büyük miktarlarda olması şeklinde gerçekleştiğini belirtiyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de ifade ettiğimiz üzere tam bir benimseme hala çok uzak olsa da Tesla’nın bir ödeme aracı olarak Bitcoin’i seçme hareketi, BTC ödemelerinin daha sonra askıya alınmasına rağmen BTC’nin buradaki yarışı kazandığını gösteriyor. Rapor ayrıca, dünya çapında benzeri görülmemiş parasal teşvik programlarının ortasında gerçekleşen 2020 Bitcoin yarılanmasından da bahsediyor. Bu faktörler ayrıca Bitcoin’i 20.000 doların altına inemeyecek kadar güçlü hale getirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.