Bloomberg Analistinden Dogecoin ve Bitcoin Tahmini: Fonlar Akacak!

Kriptocat Haber Editörü
Bloomberg Analistinden Dogecoin ve Bitcoin Tahmini: Fonlar Akacak!

Bloomberg analisti Mike McGlone, Dogecoin (DOGE)’nin BTC’yi güçlendirdiğine ve her iki kripto paranın da bu yıl kripto para piyasasındaki hype’ı kullanacağına inanıyor.

Dogecoin ve büyüme

Bloomberg’in baş emtia analisti Mike McGlone, Dogecoin ile ilgili birkaç grafiği Twitter’dan paylaştı. Altıncı en büyük kripto para biriminin ve Bitcoin’in bu yıl kripto para piyasasındaki büyük miktarda fonlardan sorumlu olacağına inanıyor. McGlone bu noktada fonların bu iki koin’e akacağını belirterek “Meme coin Dogecoin ve Bitcoin’e akacak fonlar söz konusu” açıklamasında bulunuyor.  Mike McGlone, Dogecoin’in “makroekonomik aşamaya geçmiş olabileceğini” ve bu durumun Bitcoin’i canlandırmış olabileceğini belirtti. Bloomberg’in önde gelen uzmanı, fonların DOGE ve Bitcoin’e akmaya başlaması durumunda kripto para birimi alanında büyük miktarda büyüme durumunun söz konusu olabileceğini ifade ediyor.

Ancak McGlone, BTC’den “temelde sağlam bir boğa” olarak bahsetti. McGlone, bir varlığın fiyatının içsel değerinin ötesine yükselmeye başladığı bir piyasa koşulunu tanımlıyor. Yatırımcılar daha sonra temelleri görmezden gelmeye başlarlar ve varlığın fiyatını objektif olarak değerinden çok daha yüksek seviyeye çıkarırlar.

Düşme riski

Bloomberg emtia uzmanı ayrıca, yukarıda bahsedilen iki kripto para arasında, DOGE’nin bir düşüş yaşama riskinin yüksek olduğunu düşünüyor. Dogecoin fiyatı, son zamanlarda tek bir kişinin – Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın tweetleriyle büyüdü. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere “Saturday Night Live” isimli programda DOGE hakkında konuştu ve ondan önce kendisine “The DogeFather” adını verdi.  Bununla birlikte, Musk’ın SNL programına çıktığı gün 0,71 Dolar’da bulunan DOGE yüzde 30 civarında düşüş yaşadı. Kripto para birimi 19 Mayıs’ta yüzde 50 civarında düştü ve 0,41 dolardan 0,23 dolara geriledi. Musk, son tweet’inde Dogecoin’in 1 dolara ulaşabileceğini ve üzerinde Shiba Inu bulunan 1 dolarlık banknotun bulunduğu bir resim yayınlayacağını öne sürdü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.