BlockFi Kullanıcılarına Yanlışlıkla Büyük Miktarlarda Bitcoin (BTC) Gönderdi

Kriptocat Haber Editörü
BlockFi Kullanıcılarına Yanlışlıkla Büyük Miktarlarda Bitcoin (BTC) Gönderdi

BlockFi, ödül promosyonunun bir kesimi olarak ezkaza kullanıcı hesaplarına milyonlarca dolar bedelinde Bitcoin yatırdı. Firma artık fonları iade etmeyen herkes için yasal süreç tehdidinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazartesi günü, BlockFi, ödül promosyonunun bir modülü olarak kullanıcılara stablecoin yerine Bitcoin gönderdi. Bir kullanıcı, 701.4 GUSD yerine 701.4 BTC için bir ödeme aldığını bildirdi. Firma, kullanıcı faaliyetlerini durdurarak ve yasal süreçle tehdit ederek fonları kurtarmaya çalışıyor.

Amerikan kripto para borç verme platformu BlockFi, dün stablecoin yerine birkaç müşteriye Bitcoin göndererek değerliye patlayan bir kusur yaptı. Alıcılar, varlıkları iade etmemeleri halinde yasal süreçle tehdit edildi. Ödemeler, borç verme platformunun ödül promosyonuyla ilişkilendirildi. Kullanıcıların 1 dolar bedelinde bir stabilcoin olan GUSD alması gerekiyordu, fakat bunun yerine BTC gönderildi. Örneğin, bir ekran imajı, bir kullanıcının bugünkü fiyatlarla 701,4 GUSD yerine yaklaşık 28 milyon dolar bedelinde 701,4 BTC ödül aldığını gösteriyor. Başkaları, Twitter ve BlockFi’nin alt dizininde misal ödemeler aldıklarını bildirdi. Bir BlockFi temsilcisi, kusur hakkında bir açıklama yayınladı ve “100’den az müşteriye ezkaza promosyon ödemesi yapıldığını doğruladı. Ayrıyeten müşteri fonlarının inançlı olduğunu eklediler.

BlockFi, ödemeleri kazara alanlarla temasa geçti ve rahatsızlıktan ötürü 500-1.000 dolarlık ödül teklif etti. Bir ekran imajı, firmanın müşterileri fonları iade etmemeleri halinde yasal süreç yapmakla tehdit ettiğini gösteriyor.

BlockFi büyük bir kusur yapmış olsa da, kullanıcıların varlıkları ellerinde tutmaları pek mümkün değil. Yanlış banka mevduatları, geçmişte bu tıp olaylar için bir emsal oluşturmuştur.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.