Bitstamp CEO’su: Kripto, Kitlesel Bir Pazar Haline Geliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitstamp CEO’su: Kripto, Kitlesel Bir Pazar Haline Geliyor

Bitstamp CEO’su Julian Sawyer, kripto para ünitesi şuurunun kitleler ortasında yayıldığını tabir etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto borsası Bitstamp, ABD’deki genişlemesini hızlandırırken, şirketin CEO’su Julian Sawyer kripto sanayisinin kitlesel pazarı kapsayacak formda büyüdükçe hayli “önemli bir an” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

“Sektörde nitekim çok kıymetli bir anın içerisindeyiz. Kripto yüklü bir dünyadan artık tüm insanların kripto, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkında konuştuğu kitlesel bir pazara gerçek ilerliyoruz.”

Sawyer, büyüyen kripto pazarının ortasında, Robinhood üzere fiyat almayan trade uygulamalarını da amaç aldı:

“Robinhood üzere uygulamaların piyasaya çıktığını gördük. Bunların fiyatsız olduğunu biliyoruz. Fakat bunun bir maliyeti var. Bizim için inanç ve şeffaflık kritik bir ehemmiyete sahiptir.”

Sawyer, buna fiyatlarda şeffaflık ve bir borsa ile varlıkların ticaretinin ve depolanmasının maliyetinin yanı sıra “düzenleyici çerçeveye güvenin” de dahil olduğunu söyledi.

“Finansal hizmetleri düşündüğünüzde, bankacılık ödemelerini ve kripto borsalarını düşündüğünüzde bu çok kıymetli bir hale geliyor. Her şey bir itimadın etrafında şekilleniyor. Paranızı nereye koyacaksınız, nerede daha inançlı olacak?”

Sawyer, ticaret platformları için dengeli çalışma müddetinin de ehemmiyetine değindi:

“Piyasalar değiştiğinde, -günlük olarak değiştiklerini biliyoruz- her vakit likiditeye sahip olduğumuzdan ve her vakit muhakkak bir fiyatlandırmamız olduğundan sistemlerimizin her vakit çalıştığından emin olmak istiyoruz. Bu biraz olgunlukla ilgili.”

Trade’in en ağır olduğu devirlerde yaşanan kesintiler, kripto trade platformları için tekrar eden bir sorun olmuştur. Elon Musk’ın Dogecoin‘in (DOGE) toplu satışının görüldüğü hafta sonu SNL görünümü sırasında, Robinhood “kripto trade’i ile ilgili sorunlar” yaşarken, uygulamadaki kripto alım satım hizmetleri “benzeri görülmemiş” trade hacimlerinin ortasında Nisan ayında düşüş yaşadı.. Ocak ayında Bitcoin 40.000 doları geçtiğinde Coinbase, Binance, Gemini, Kraken ve Bitstamp teknik sıkıntılar yaşadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.