Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Öngören Model, Yeni Seviyeleri Belirledi

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Öngören Model, Yeni Seviyeleri Belirledi

İlk olarak stok-akış (S2F) modelini Bitcoin (BTC)’e uyguladığı bilinen kripto analisti, BTC’nin acımasız fiyat hareketinden sonra pes etmedi. Kripto analisti PlanB, Bitcoin’in 30.400 dolara düşmesinden sonra varlığın gideceği yön konusunda düşüncelerini paylaştı.

PlanB’den Bitcoin yorumu

Geleneksel olarak değerli metaller gibi emtiaların performansını izlemek için kullanılan S2F, bir varlığın fiyatını mevcut arzıyla karşılaştırır. Plan B, Bitcoin için bir fiyat tahminine ulaşmak için altın ve gümüşün performansını da hesaba katan S2F’nin bir varyasyonu olan S2F ve S2FX’in doğruluğu ile güçlü bir takipçi kitlesi topladı. PlanB, yeni bir tweet’te, Bitcoin’in boğa koşusuna sadece birkaç ay kaldığını iddia ederek, mevcut boğa döngüsünde nerede olduğumuzla ilgili görüşünü yineledi:

Açık olmak gerekirse 60.000 dolarla zirvede olduğumuzu sanmıyorum. Hatta çok uzağız, çünkü normalde tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra ortaya çıkan işlem türlerini görmüyorum. Hatta, ayı piyasasının bitmesine sadece birkaç ay kaldığını düşünüyorum. Evet, bu zincir üstü görünüm S2F ile de uyumlu.

Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Öngören Model, Yeni Seviyeleri BelirlediKaynak: PlanB

“Traderlar halving döngüsünü unuttu!”

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz en son Tesla CEO’su Elon Musk tarafından dile getirilen BTC enerji tüketimine ilişkin endişelerin ortasında üzere analist, traderların ve yatırımcıların Bitcoin’in uzun vadeli yörüngesini gözden kaçırdığını belirtti ve buna yönelik bir hatırlatma yayınladı:

Dört yıllık halving döngüsünü görmezden gelen ve enerji FUD’ı, daha iyi, daha hızlı ve daha ucuz altcoin’ler tarafından bazı yatırımcıların dikkatinin dağıldığını görüyorum.

Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Öngören Model, Yeni Seviyeleri Belirledi

Nihayetinde, PlanB’nin S2F modeli, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaştığını ve bir sonraki ayı piyasasından önce Bitcoin’in 288.000 doları geçtiğini gösteriyor. PlanB’nin takipçilerinden biri, PlanB’nin modelinin yanlış olup olmayacağını sordu. Sebep olarak ise enflasyonun Bitcoin’in ayı piyasasından kaçınmaya yardımcı olmasını gösterdi. PlanB, bir Bitcoin ayı piyasasına girdiğimize inanmasa da, gelecekte yenisini görebileceğimizi varsayıyor ve ekliyor:

“Açgözlülük ve korku kalıcıdır, enflasyon korkuyu ortadan kaldırmaz”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.