Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Modelin Mucidi: Bu Fiyatta Satacağım!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Modelin Mucidi: Bu Fiyatta Satacağım!

Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketlerini tahmin etmede çok başarılı olan Stok Akış Modeli (S2F)’nin mucidi PlanB, önemli açıklamalarda bulundu. PlanB, BTC’lerini belirli bir fiyat seviyesinden satmaya istekli olduğunu açıkladı.

PlanB: Bitcoin yatırımımı bir call opsiyon olarak görüyorum

Yeni bir tweet’te usta analist PlanB, 517.300 takipçisine, önde gelen kripto parayı hedef fiyatında veya sıfırda tutmaya hazır olduğunu söylüyor. Ünlü analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BTC yatırımımı bir call opsiyon olarak görüyorum. Ya sıfıra ya da 1 milyon dolara getireceğim ve (başlangıç) pozisyonumu buna göre belirleyeceğim.

Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Modelin Mucidi: Bu Fiyatta Satacağım!

Kripto para birimi analisti daha önce Bitcoin’in Stok Akış Modeli’ne göre, 100.000 dolara ve Stok Akış Modeli Çapraz Varlık (S2FX) modeline göre, 288.000 dolara ulaşacağını tahmin etmiş olsa da  yeni fiyat seviyeleri paylaşıyor.  Analistin şimdi odak noktası ters riskten daha fazla potansiyel olarak Bitcoin’in büyümesinin daha büyük olduğuna dair bahis oynamak. Ünlü analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

100.000 dolar – 288.000 dolar ile daha az ilgileniyorum. Ancak 2024 halving ve ötesine odaklandım. Volatilite umrumda değil, asimetrik getiri anahtardır (0 dolar – 1 milyon dolar).

PlanB: BTC selloff’u on milyarlarca dolarlık büyük kayıpları tetikledi

PlanB ayrıca, geçen hafta yaşanan Bitcoin selloff’unun on milyarlarca dolarlık  büyük kayıpları tetiklediğini açıklıyor. Ünlü analist konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Peki Mayıs’ta ne oldu? Zayıf eller Mayıs ayında 30.000 – 35.000 dolardan yaklaşık 1 milyon BTC sattı… Nisan ayında 55.000 – 60.000 dolardan satın aldılar: şaşırtıcı bir yaklaşık 20 milyar dolarlık kayıp. İyi haber: Bu 1M BTC artık güçlü ellerde… Yeni başlayanlar için bu oynaklık çok fazla olabilir. Mayıs ayında ne tür insanlar satar hepimiz biliyoruz. Etrafına bak. Bunlar her zaman aynı kişilerdir.

Bitcoin’in Yörüngesini Doğru Çizen Modelin Mucidi: Bu Fiyatta Satacağım!Kaynak: PlanB/Twitter

Analist: BTC fiyatı, Stok Akış Modeli’nin belirlediği hedefler içinde ilerliyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere PlanB, Stok Akış Modeli (S2F)’nin mucidi olan usta bir analisttir. Analistin geliştirdiği Stok Akış Modeli, Bitcoin’in şu ana kadarki yörüngesini doğru öngördü. Analiste göre, BTC fiyatının modelin belirlediği hedefler içinde ilerlediğini belirtmek gerekiyor. Bu nedenle kripto para yatırımcıları analistin öngörülerini ve yorumlarını dikkatle takip ediyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.