Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Çok Sert Bir Düzeltme Olacak!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Çok Sert Bir Düzeltme Olacak!

Mart 2020’deki salgın kaynaklı çöküşün ardından, Bitcoin (BTC) güçlü yükseldi ve bu zamana kadar en büyük kripto para birimi neredeyse yüzde 1.200 oranında arttı. Yatırımcılar BTC’nin 64.800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden sonra daha fazla artacağı konusunda iyimser görünüyor. Ancak efsanevi analist ve trader Peter Brandt, yatırımcıları Bitcoin’deki olası bir çöküş konusunda uyarıyor.

Peter Brandt, Bitcoin ve altcoin’lerin “çok sert bir düzeltme” göreceği konusunda uyarıyor!

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 64.800 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’deki yükseliş tüm piyasayı olumlu etkiledi. Hatta bazı altcoin projeleri BTC’den daha iyi performans gösterdi. Genel olarak piyasadaki birçok kripto para yükseliş trendinde işlem görüyor ve yeni zirveler kaydediyor. Ancak kripto para piyasasındaki bu ivme hiç bozulmayacak gibi görünüyor. Yatırımcılar da benzer duygulara sahip ve kripto paralardaki yükselişlerin yeni ATH’lerle devam edeceğine inanç yüksek.

Ancak usta kripto para analisti ve bir Bitcoin boğası olan Peter Brandt ise bu konuda farklı düşünüyor.  Peter Brandt, BTC’deki birçok önemli fiyat hareketini doğru öngördüğü bir geçmişe sahip. Peter Brandt, piyasadaki yükselişlerin çok yakın bir zamanda sonlanabileceğini belirtiyor. Peter Brandt Bitcoin fiyatının belki bu ay, belki bu yıl veya belki bu on yıl içerisinde “çok sert bir düzeltme” göreceğini öne sürüyor. Usta analist Brandt, bu nedenle kripto para yatırımcılarını boğa piyasasının sarhoşluğuyla kaybetmektense dikkatli olmaya çağırıyor.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Çok Sert Bir Düzeltme Olacak!

Peki piyasada kaybedenler kimler olacak? Peter Brandt açıklıyor

Başarılı analist Peter Brandt, gerçekleşebileceğini belirttiği bu düşüş senaryosunda birçok insanın miraslarını, servetlerini ve hayat boyu elde ettikleri birikimleri sonsuza kadar kaybedeceğini de vurguluyor. Ancak analist, temkinli davrananların bu çöküşten yara almadan kurtulacağını da belirtiyor. Peki piyasada kaybedenler kimler olacak? Peter Brandt bunu şu sözlerle açıklıyor:

Bu süreçte kaybedenler kripto para birimlerini gerçekten anlamayanlar ve acıya katlanamayanlar ile kaldıraçlı işlem yapanlar olacak.

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 1,6 oranında artışla 57.910 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 40,1 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.