Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Bitcoin (BTC)’in Ocak 2018’deki büyük çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden efsanevi analist Peter Brandt, yeni tahminlerini duyurdu. Analist, BTC’nin dibe vurmadan önce değerinin %40’ını kaybetmesinin olasılıklar dahilinde olduğunu söylüyor. Ancak analist, Bitcoin’in 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşma ihtimalinin şimdi üç yıl öncesine göre daha yüksek bir şans olduğuna da inanıyor.

Peter Brandt: Bitcoin için hayal edebileceğim en kötü şey 21.000 dolar

Başarılı analist Peter Brandt, yeni bir tweet’te 529.000 takipçisine, en kötü senaryoda Bitcoin’in 20.000 dolara düştüğünü görebileceğimizi söyledi. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla uygun boyutta BTC’ye sahip olma konusunda büyük resim perspektifi. Piyasa 64.700 doları aştı. Piyasa 30.000 dolar seviyesine doğru düzeltildi. Hayal edebileceğim en kötü şey 21.000 dolar. W pazar zaten kötü bir durum…

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Uyardı: Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Peter Brandt: Bitcoin’in 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşma ihtimali var

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, usta analist Peter Brandt, daha önce 20 Mayıs’taki önemli düzeltmeden birkaç hafta önce Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası için bir “come to Jesus” olayı öngörmüştü. Peter Brandt, en büyük kripto para üzerinde düşüş eğiliminde gibi görünse de yükseliş olasılığını da göz ardı etmiyor.

Analist, Bitcoin’in 100.000 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşma ihtimalinin şimdi üç yıl öncesine göre daha yüksek bir olasılık olduğuna inanıyor. CoinMarketCap’e göre, yazı yazılırken BTC son 24 saatte ufak artışlarla 36.160 dolardan işlem görüyor. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BCL (Bitcoin Live) 2018’in sonlarında başladığında, BTC’nin 100.000 dolar, 1 milyon dolar, her neyse ve %50 sıfır şansı için %50 şansı olduğunu düşündüm. Artık çok daha yapıcıyım. Buna %70/%30 deyin, ancak boğanın işi FOMO (kaçırma korkusu) alıcılarını sarsmaktır.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.