Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Son Çöküşü Yorumladı: En Büyüğü!

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Son Çöküşü Yorumladı: En Büyüğü!

Ticaret efsanesi Peter Brandt, son Bitcoin çöküşünü yorumladı. Analist, bunun Mayıs ayı başlarında tahmin ettiği ve geçen yılın Mart ayından bu yana görülen en büyük düzeltme olabileceğini ima ediyor.

Peter Brandt: Son Bitcoin çöküşü Mayıs ayı başlarında tahmin ettiğim düzeltme!

Elon Musk’un Tesla’nın BTC varlıklarını piyasaya boşaltma olasılığı hakkındaki son tweet’i, Bitcoin’i 1 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyeye itti. Efsanevi trader Peter Brandt, bunun 2 Mayıs’ta bir tweet’te öngördüğü “come to Jesus” düzeltmesi olabileceğini ima etti. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Resmi olarak Mart 2020’den beri görülen en büyük düzeltme…

Peter Brandt, Elon Musk’un bir başka “anti-Bitcoin” tweetinin neden olduğu mevcut Bitcoin düşüşünün, BTC’nin Mart ayındaki düşüşünden bu yana en büyük düzeltme olduğunu da ekliyor.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Son Çöküşü Yorumladı: En Büyüğü!

Peter Brandt: Anlayamadıysanız, kurumsal destekle ilgili yorum alay amaçlıydı

Peter Brandt, Bitcoin’cilerin “finansal kurumların desteğinin herhangi bir büyük Bitcoin geri çekilmesini önleyeceğine dair demir inancına ilişkin” alaycı bir yorum paylaştı. Analiste göre, bir kişinin tweet’i –Elon Musk– hedge fonlar ve dünyanın önde gelen bankaları Goldman Sachs ve JP Morgan, vb. tarafından desteklenen tekneyi üzmek için yeterli olduğunu kanıtladı. Peter Brandt konuya yönelik şu açıklamayı paylaştı:

Anlayamadıysanız, kurumsal destekle ilgili yorum alay amaçlıydı.

Efsanevi trader Peter Brandt, 2 Mayıs’ta bir tweet’te piyasada bir “come to Jesus” düzeltmesi olabileceğini belirtti. Görünüşe göre, Peter Brandt tüm kripto para piyasasında çok daha sert bir düşüş bekliyordu.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Son Çöküşü Yorumladı: En Büyüğü!

Elon Musk’un tweet’lerini takip eden Bitcoin yukarı ve aşağı gidiyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bu hafta sonu dünyanın lider kripto para birimi için oldukça zor geçti. Pazar günü, Elon Musk Tesla’nın BTC’yi bilançosundan çıkarabileceğini paylaştığı için Bitcoin, uzun zamandır görülmeyen bir seviye olan 42.000 dolar seviyesine düştü. Ayrıca Elon Musk, Dogecoin’e de girebileceği tehdidinde bulundu.

Ancak Tesla CEO’su, şirketin bu yılın başlarında satın aldığı BTC’yi hala elinde tuttuğunu doğruladıktan sonra, en büyük kripto para yaklaşık yüzde 6 arttı. CoinMarketCap tarafından yayınlanan verilere göre Bitcoin, yazı yazılırken 45.000 dolardan el değiştiriyor. Piyasa şu anda kırmızı tahtada işlem görüyor. Birçok kripto para yüzde 8’in üzerinde değer kaybıyla işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.