Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Fikrini Mi Değiştiriyor? Yeni Grafik Yayınladı

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Fikrini Mi Değiştiriyor? Yeni Grafik Yayınladı

Efsanevi analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC)’in mevcut fiyat hareketini tarihsel emsallerle karşılaştıran bir grafik oluşturduktan sonra piyasada şaşkınlık oluşturuyor.

Peter Brandt: Bitcoin çöküşü 2018 ve 2019’daki anlara benzer olabilir…

Peter Brandt, Bitcoin‘in fiyat hareketinin büyük düşüş ve durgunluk dönemlerinin başlangıcında 2018 ve 2019’daki anlara benzer olup olmadığını belirlemek için Twitter’ı kullandı. Grafiği yayınladıktan kısa bir süre sonra Peter Brandt, yaklaşık bir aydır kripto para konusunu tartışmayı planlamadığını söyledi. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir analist ve trader olarak 46 yıl boyunca bazı zorlu ticaretlerden dolayı acı çektim. Bunun nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Duygusuz değilim ve bazılarınızın acı çektiğini bildiğimden bir ay kadar kriptolarla ilgili Tweet göndermeyi bırakacağım.

Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist Fikrini Mi Değiştiriyor? Yeni Grafik Yayınladı

Peter Brandt: Resmi olarak Mart 2020’nin en düşük seviyesinden bu yana yapılan en büyük düzeltme

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Bitcoin, Çarşamba günü Nisan ayındaki en yüksek seviyesinden %50’den fazla düşüşle 30.415 dolara kaydı.

Analist, alaycı bir şekilde kurumsal yatırımcıların girişinin oynaklığı azaltmak için “beklendiğini” belirtirken, son düşüşün Bitcoin’in 28 Haziran 2019 ile 13 Mart 2020 arasında %72,2 düşüşünden bu yana en büyük düzeltme olduğuna dikkat çekiyor. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şimdi resmi olarak Mart 2020’nin en düşük seviyesinden bu yana yapılan en büyük düzeltme. Ama bu nasıl olabilir? Kurumsal destek olması gerekiyor. BTC. Bunun olmaması gerekiyordu!

Peter Brandt: Bir gecede BTC’yi 32.501 dolardan satın almak için siparişler girdim

23 Nisan’da, Bitcoin (BTC) bir gecede 54.000 dolardan 48.000 dolara keskin bir düşüş yaptıktan sonra Peter Brandt, satın alma emirlerini 33.000 dolar işaretinin altında girdiğini açıkladı. Peter Brandt konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bir gecede BTC’yi 32.501 dolardan satın almak için siparişler girdim.

O sırada, lider kripto paranın Peter Brandt’ın tercih ettiği giriş fiyatına ulaşmak için düşmesi gerekiyordu. Ancak analistin teklifleri, Bitcoin son vahşi düşüş sırasında bu emirlerin altına düştüğü için doldurulmuş olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.