Bitcoin’den (BTC) Çıkan Yatırımcılar, Altcoin’lere Yöneliyor

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’den (BTC) Çıkan Yatırımcılar, Altcoin’lere Yöneliyor

CoinShares’in paylaşımına nazaran Bitcoin’den (BTC) çıkan yatırımcılar, altcoin’lere yöneliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırımcılar, Bitcoin’in pahası düşerken, varlık üzerinden yılın birinci net itfası olan 50 milyon dolar çekmiş durumdalar.

CoinShares’in yayınladığı rapora nazaran Bitcoin odaklı fonlardan çıkışlar, 14 Mayıs’a kadar yedi gün içerisinde 98 milyon dolarlık bir rekora ulaşırken, başka dijital varlık eserleri yatırım çekmeyi sürdürdü.

Net ölçü, bu yıl kripto para fonlarına yatırılan 5,6 milyar doların hala küçük bir kısmını temsil ediyor, lakin çıkışlar, Bitcoin fiyatlarının düşmeye başlamasıyla kimi yatırımcıların ne kadar çabuk geri çekilebileceğini gösteriyor.

CoinShares’e nazaran yatırımcılar, Bitcoin’e göre, altcoin yatırım eserlerine yöneliyorlar.

Ethereum’a (ETH) yönelik artan talep, geçtiğimiz hafta da devam etti. Geçtiğimiz hafta sayı 27 milyon dolar düzeyine ulaştı. Ethereum‘a odaklanan dijital varlık yatırım eserleri, Bitcoin’in 3,1 milyar dolarına karşılık, hafta boyunca toplam 4,1 milyar dolar süreç gördü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.