Bitcoin’de teknik göstergeler dönüm noktasında

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’de teknik göstergeler dönüm noktasında

Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili açıklamaları ve Çin’in finansal kuruluşlara kripto para süreci gerçekleştirme yasağından sonra düşüş eğilimine giren Bitcoin, son 10 günde 20 bin dolara yakın kıymet kaybetti.

Mayıs ayında 59 bin dolara kadar yükselen Bitcoin, düşüş dalgasıyla bir arada yüzde 30’dan fazla kıymet kaybına uğradıktan sonra üç gündür 40 bin dolar hududunda dalgalı bir seyir izliyor.

Rastgele bir varlığın çok alınmış ya da çok satılmış olduğunu anlamak için kullanılan 14 günlük görece güç endeksi göstergesi Bitcoin’in şu an için çok satılmış durumda olduğuna işaret ediyor.

Bitcoin'de teknik göstergeler dönüm noktasında

40 bin dolar Aralık-Ocak devrinde yaşanan yükselişte direnç olarak rol oynadıktan sonra Şubat ayında bu düzeyin kırılmasıyla Bitcoin bir daha hiç bu kadar düşük bir düzeye gerilememişti.

Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalaması da şuan tam 40 bin dolar düzeyinde bir takviye oluştururken, 50 günlük ortalama da 100 günlüğü aşağı yanlışsız kesmeye yanlışsız ilerliyor.

Görece güç endeksi Bitcoin çok satılmış durumda ve fiyatların yükselebilme ihtimali olduğuna işaret ederken, hareketli ortalamalardaki dayanakların altına sarkılması ve aşağı istikametli kesişimlerin gerçekleşmesi düşüş trendinin başlayabileceğinin sinyalini verebilir.

Bitcoin'de teknik göstergeler dönüm noktasında

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.