Bitcoin’de Korkutan Düşüş Sonrası Analistler Ne Diyor?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’de Korkutan Düşüş Sonrası Analistler Ne Diyor?

Borsalara artan girişin ardından daha fazla satış baskısı arttığı için Bitcoin (BTC) fiyatı Şubat başından bu yana en düşük seviyelere geriledi. Çarşamba günkü Asya işlem seansıyla 6 Şubat’tan itibaren BTC ilk kez 40.000 doların altına düştü. Ardından, Türkiye saati ile 16:00 civarında, 31.000 dolara kadar indi. Peki, bu konuda analistler ne diyor?

Analistlerden Bitcoin yorumu

Teknik analist CryptoHamster, alçalan bir takoz modeli belirledi. Uzmana göre bu durum, eğer hala boğa piyasasındaysak, tersine dönme noktasını işaretleyebilir.

Analist PlanB de hala ayı piyasasında olduğumuz görüşünce. Ancak fiyat modellemesine göre bu durumun yakında sona erebileceğini söylüyor:

Açık olmak gerekirse, 60.000 doların zirve olduğunu sanmıyorum. Zirveden uzak, çünkü normalde bir ATH’den sonra gerçekleşen işlem türlerini gözlemlemiyorum. Hatta, ayı piyasasının sadece birkaç ayı kaldığını düşünüyorum.

Bitcoin’de Korkutan Düşüş Sonrası Analistler Ne Diyor?

Binance gibi merkezileştirilmiş borsalara büyük bir giriş oldu ve bu, dipten daha güçlü eller satın almasına rağmen genellikle büyük bir selloff’un göstergesi. Glassnode’dan alınan verileri kullanan analistler, 18 Mayıs’ta Binance’te şimdiye kadarki en büyük BTC girişi olduğunu gözlemlediler.

Gün içindeki %9.7’lik bir düşüş ve 7 gün içinde %31.5’lik bir düşüş ile bu fonların satıldığı düşünülüyor. Piyasanın geri kalanı da bugün acı dolu anlar yaşadı. Toplam piyasa değeri 24 saatte 1,7 trilyon dolara düştü. Ethereum %16’lık bir düşüşle 2.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. bunun yanı sıra Binance Coin (BNB) son 24 saatte %23.9’luk bir kayıp ile 384.81 dolardan, XRP %21.2’lik bir düşüş ile 1.22 dolardan, Cardano (ADA) ise %14.9’luk bir düşüş ile 1.70 dolardan işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere ADA, yakın bir zamanda tüm zamanlar rekoru kırmıştı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.