Bitcoin’de Death Cross Belirdi! “Temmuz’da Bu Seviyelerde Çakılabiliriz”

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’de Death Cross Belirdi! “Temmuz’da Bu Seviyelerde Çakılabiliriz”

Direnç alanlarından reddedilmesiyle Bitcoin fiyatı toparlanamadı ve tehdit edici teknik sinyallerle kanıtlandığı gibi düşüş eğilimi artıyor. Popüler bir analist ise 18.000 dolarlık can sıkan seviyelere işaret ediyor.

Rekt Capital: Ne zaman bir Death Cross meydana gelse, Bitcoin fiyatı daha derin bir düşüş yaşar

Piyasalardaki derin çöküşlerin ardından tam sular duruldu derken olumsuz bir sinyal piyasaları sarıyor. Şimdi “Death Cross (Ölüm Haçı)” olarak adlandırılan uğursuz bir teknik gösterge, Bitcoin boğa piyasasının sona erebileceğini düşündürüyor. Başarılı kripto para analisti Rekt Capital, kritik bir paylaşımda bulundu ve BTC’de düşüşün devam edeceğinin sinyalini verdi. Rekt Capital, “Ne zaman bir Death Cross meydana gelse, BTC daha derin bir düşüş yaşar” diyerek ayı sinyalinin geldiğini belirtti.

Bitcoin’de Death Cross Belirdi! “Temmuz’da Bu Seviyelerde Çakılabiliriz”

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Death Cross, büyük bir satış veya güçlenen düşüş trendi potansiyelini gösteren teknik bir grafik modelidir. Bir varlığın veya kripto paranın kısa vadeli hareketli ortalaması, uzun vadeli hareketli ortalamasının altına düştüğünde bir grafikte bu model görünür. Tipik olarak analistlere göre, Death Cross modelinde kullanılan en yaygın hareketli ortalamalar, 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalardır. Rekt Capital konuya yönelik şu önemli açıklamaları yaptı:

BTC potansiyel bir Death Cross’un eşiğinde yer alıyor. Bir Death Cross meydana geldiğinde, BTC daha derin bir düşüş yaşar. Peki bu Death Cross’un BTC için gerçekleşmesi ne kadar olası? Ve eğer gerçekleşirse potansiyel olarak ne beklemeliyiz? İşte Death Cross hakkındaki düşüncelerimin olduğu bir konu…

Rekt Capital, tarihsel olarak Death Cross’un görüldüğü dönemleri analiz ediyor

Popüler analist, bir Death Cross meydana gelmeden önce çok fazla gecikme olduğunu ve çok sayıda satışın zaten gerçekleşmiş olabileceğini de belirtti. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolardan bu yana Bitcoin fiyatı,  mevcut seviyelere kıyasla zaten %43,5 oranında değer kaybetti. Bununla birlikte analiste göre, ön plana çıkan teknik sinyal, gelecekte çok daha fazla acı olduğu anlamına gelebilir. Rekt Capital, 2017 boğa piyasası ve Death Cros’un gerçekleşmesi için geçen süre arasında bir karşılaştırma yaptı ve şunları söyledi:

BTC 2017’de zirveye ulaştığında, Death Cross’un gerçekleşmesi 107 gün sürdü. Yani bunun gerçekleşmesi 3,5 ay aldı. Ve bu 3 aydan fazla sürdü… Bitcoin fiyatı, 20.000 dolarlık zirveden %70 oranında düştü.

Bitcoin’de Death Cross Belirdi! “Temmuz’da Bu Seviyelerde Çakılabiliriz”

Analist Nisan 2018’de, Death Cross gerçekleştiğinde, Bitcoin aynı yılın Aralık ayında 3.200 dolara düştüğü için aşağı yönde ek bir %65’lik düzeltme yaşadığını da sözlerine ekledi. Rekt Capital’a göre, 2019 ortasındaki mini ralli, zirveden 149 gün sonrasını gösteren Death Cross ile benzerdi. Bu zamana kadar Rekt Capital’a göre, BTC fiyatları %53 düştü, ancak Death Cross’tan sonra %55’lik bir düşüş daha geldi.

Analist: Death Cross, BTC fiyatının 18.000 dolara düşmesine yol açabilir!

Analist, Death Cross’un ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmeye de çalıştı. Rekt Capital konuya yönelik şu önemli açıklamaları yaptı:

Tarih tekerrür ederse BTC, Death Cross’un Temmuz ayının sonları veya 2021 Eylül ayının başlarında gerçekleştiğini görebilir.

Analist, önceki döngülerden önceki rakamları kullanarak, zirveden yaklaşık olarak benzer seviyelerde ortaya çıkan bir Death Cross ile %55’lik bir düşüşün fiyatların 18.000 dolara düşmesine yol açacağını öne sürdü. Analist böyle bir düşüşün, fiyatları geleneksel olarak büyük bir destek ve uzun vadeli alım bölgeleri olan 200 haftalık hareketli ortalamaya döndüreceğini de sözlerine ekledi. Rekt Capital konuya yönelik şu önemli açıklamaları yaptı:

Bu, BTC yatırımcıları için büyük yatırım getirisi ile harika fırsatlar sunma eğiliminde olan 200 Haftalık EMA ile bağlantılıdır.

Bitcoin’de Death Cross Belirdi! “Temmuz’da Bu Seviyelerde Çakılabiliriz”

Basın saati itibariyle BTC fiyatı, gün içinde yüzde 3 artışla 37.500 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.