Bitcoin’de (BTC) Düşüş Sürüyor, Analistler Son Durumu Değerlendirdi

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin’de (BTC) Düşüş Sürüyor, Analistler Son Durumu Değerlendirdi

Bitcoin’in 39.500 direncinden reddedilmesi ile başlayan ve Elon Musk’ın Bitcoin hakkında attığı tweet’ler ile derinleşen düşüşü sürüyor. Kripto para topluluğunun önde gelen isimleri Bitcoin’deki son düşüşü kıymetlendirdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para topluluğunun tanınan figürlerinden Michael van de Poppe, 37.000 dolar civarındaki kritik dayanağın kaybedildiğini ve Bitcoin’in 34.000 ve 34.500 dolar civarında takviye bulabilceğini belirtti. Analist bu dayanakların de kaybedilmesi durumunda yine düşük düzeyleri test edebileceğini söyledi:

Bir başka önde gelen analist Justin Bennett, BTC’nin dirençten reddedildiğini söyledi ve takviye düzeyi olarak 35.000 dolara işaret etti:

Kripto para analisti DonAlt, Bitcoin’in 32.000 dolara kadar bir düşüş yaşayabileceğini bununla birlikte üst hududun ise 40.000 dolar olduğunu tweet’ledi.

Yerli kripto para analistlerinden Teknikçi Hoca, 15 dakikalık grafikte olumlu RSI uyumsuzluğu yer aldığını ve grafiğinde çizdiği kırmızı alçalan direncin kırılması durumunda Bitcoin’in 36.900 ve 37.900 dolara ulaşabileceğini tweet’ledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.