Bitcoin ve Ethereum: 2 Hafta İçinde Bu Strateji En Kârlısı Mı?

Kriptocat Haber Editörü
Bitcoin ve Ethereum: 2 Hafta İçinde Bu Strateji En Kârlısı Mı?

Piyasa değerine göre ilk 25 kripto para birimi içerisinde yer alan Cardano, Dogecoin, XRP ve Uniswap’in fiyatı, geçtiğimiz haftalarda çift haneli düşüşler gördü. Ancak genel toparlanma, volatilite ve momentum ile hızlı bir şekilde gerçekleşti. Kripto para uzmanı Ekta Mourya’ya göre düşüş yaşayan bu altcoin’ler dipten satın almak için fırsat sundu. Altcoin’lerin yanı sıra uzman isim, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)’a da baktı.

Kripto uzmanı: Bitcoin ve Ethereum’da dipten satın alma zamanı bitmedi

Tüm bireysel traderların Bitcoin ve Ethereum’un bu haftaki fiyat toparlamasını izlediğini belirten Mourya, her iki varlığın da kilit destek seviyelerinin altında işlem gördüğüne ve düşüşten satın alım zamanının henüz bitmediğini söylüyor. BTC fiyatı yazım sırasında 37.900 dolar, Ethereum’unkiyse 2.567 dolar.

Bitcoin ve Ethereum: 2 Hafta İçinde Bu Strateji En Kârlısı Mı?BTC vadelilerinde kısa pozisyon tasfiyeleri. Kaynak: Glassnode

Yukarıdaki grafiğe dikkat çeken kripto uzmanı, BTC vadelilerinde short pozisyonların tasfiyesinin geçtiğimiz haftalarda art arda düştüğüne dikkat çekiyor. Bu eğilimin, vadeli işlem tasfiyelerinin zirvesindeki fiyattaki bir toparlanmaya tekabül ettiğini gösterdiğini vurguluyor. Bu tarz tasfiyeler en son 2021 Mayıs ayının son haftasında zirveye ulaştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ardından fiyat 40.000 dolara doğru toparlanma girişiminde bulundu. Mourya da bu sebeple yukarıdaki grafikte görülen düşüşün, toparlanma sinyalini verdiğini belirtiyor.

Mourya: Dogecoin ve Ethereum’da fiyat rallisi olası

Zincir üstü metriklere dayanarak ve Dogecoin, Ethereum’daki mevcut anlatıya dikkat çekerek Mourya, rallinin olası olduğundan bahsediyor. Ayrıca çeşitli zincir üstü etkinliklerini vurgulayarak BTC’deki ve ETH’deki adres etkinliğinin son bir yılın en düşük seviyelerine yakın olduğunun altını çiziyor. Bu metriğin geçen haftaki fiyat düşüşüne yansıdığını, bu nedenle, dip satın alma anlatısının artık her zamankinden daha uygun olduğunu belirtiyor.

Bitcoin ve Ethereum: 2 Hafta İçinde Bu Strateji En Kârlısı Mı?

Ethereum’da, kısa vadeli net gerçekleşmemiş kâr-zarar tablosu, traderların faaliyetlerine dayalı olarak mevcut hissiyatın korku olduğunu gösteriyor. Analiste göre korku, önceki örneklerle karşılaştırıldığında iyileşmeyi işaret ediyor. Dolayısıyla 2021’in Haziran ayının ikinci haftasında 4.000 dolar seviyesine yükselmenin mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca Mourya, BTC ve ETH için, düşüşten satın almanın önümüzdeki iki hafta boyunca açığa satış yapmaktan daha kârlı olabileceğini belirtiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.